POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Mężczyźni byli agresywni wobec strażników miejskich. Jeden z nich groził funkcjonariuszowi śmiercią

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu średzkiego. Podczas interwencji szarpali za mundury funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Strażnicy podjęli wobec mężczyzn w wieku 28 i 29 lat, czynności w związku ze spożywaniem przez nich alkoholu w miejscu publicznym. Od początku byli wobec funkcjonariuszy agresywni. Nie wykonywali poleceń, ubliżali i grozili, a w pewnym momencie zaczęli szarpać strażników za mundury. - Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali na miejscu agresywnych mężczyzn, których przekazali im strażnicy. Agresja 29-latka nie zmalała nawet w budynku komendy, gdzie mężczyzna nadal kierował w kierunku jednego ze strażników groźby pozbawienia życia. Obaj zatrzymani byli mocno nietrzeźwi. Po przebadaniu okazało się, że mają odpowiednio ponad 3 i 2 promile alkoholu w organizmie - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

- Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty znieważenia funkcjonariuszy Straży Miejskiej podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej - wyjaśnia policjantka. 29-latek odpowie za kierowanie wobec jednego ze strażników gróźb pozbawienia życia. - Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności - podsumowuje rzeczniczka.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA