POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

LKS Odra Głoska jedynym klubem z powiatu średzkiego, który wyróżniono na Gali Sportu Młodzieżowego

Odebranie wyróżnienia przez klub na Gali fot.: mpr

Samorząd województwa podsumował ubiegłoroczne współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska.

11 marca w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się Gala Sportu Młodzieżowego, podczas której wręczono nagrody 79 klubom reprezentującym ponad 30 miejscowości z regionu. Łączna pula nagród to niemal 450 tys. złotych.

Galę otworzyli marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. - Wydarzenie podsumowało współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2018 roku. W jego ramach prowadzona jest rywalizacja o Mistrzostwo Polski w kategoriach: juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kilkudziesięciu dyscyplinach sportu - informują organizatorzy.

Nagrody dla zawodników są wyrazem naszego uznania za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku oraz za promocję sportu nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju. Dziękuję sportowcom, trenerom i osobom zaangażowanym w rozwój sportu w dolnośląskich klubach. Mocno kibicuje i trzymam za Was niezmiernie kciuki - mówił marszałek Cezary Przybylski.

Województwo Dolnośląskie w krajowym współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2018 roku w łącznej klasyfikacji zajęło 4 miejsce. Podczas gali zostały wręczone nagrody finansowe tym klubom, które szczególnie wyróżniły się w rywalizacji krajowej. - Wspieranie naszych sportowców będzie dla nas zawsze ogromnie ważne. Chcemy, by nasi dolnośląscy, młodzi zawodnicy mieli doskonałe warunki szkoleniowe oraz treningowe do walki o najlepsze wyniki. Ważne jest również to, jak wiele klubów i gmin bierze udział w rywalizacji sportowej. W aktywności sportowej gmin Dolny Śląsk zajmuje drugie miejsce w kraju - zaznacza Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.

Średzki akcent na gali

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych klubów znalazł się także jeden z powiatu średzkiego z terenu gminy Miękinia. - LKS ODRA Głoska uzyskał w ubiegłym roku 55,28 punktów we współzawodnictwie. Tym większy zaszczyt, że klub z nadodrzańskiej Głoski był jedynym reprezentantem powiatu średzkiego na gali - informuje Jerzy Wieczorek prezes klubu LKS Odra Głoska. W ramach nagrody Odra otrzymała czek na 3 tys. złotych.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA