POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Trwa przebudowa dróg relacji Białków-Wilkostów-Brzezinka Średzka

Trwają prace związane z przebudową dróg gminnych fot.: GM

Ruszyły prace przygotowawcze związane z długo oczekiwaną przez mieszkańców przebudową dróg gminnych relacji Białków-Wilkostów-Brzezinka Średzka.

Dotychczas prace przygotowawcze objęły m.in. wycinkę drzew i oczyszczenie rowów, obecnie frezowana jest również nawierzchnia.

W związku z realizacją inwestycji od 26 lutego obowiązuje zastępcza organizacja ruchu drogowego na drogach gminnych nr 104 889D Białków-Wilkostów oraz nr 104 886D relacji Wilkostów-Brzezinka Średzka. Na tym odcinku wprowadzono ruch jednokierunkowy od Białkowa w stronę Wilkostowa, natomiast ruch z Wilkostowa do Białkowa prowadzi objazdem po drogach powiatowych Wilkostów-Wojnowice-Mrozów-Miękinia-Klęka-Białków.

Łącznie w ramach inwestycji przebudowanych zostanie ponad 3,8 km dróg gminnych, a w Brzezince Średzkiej dodatkowo wykonany zostanie chodnik o długości 663 metrów. Prace budowlane obejmą także budowę oświetlenia drogowego.

Zadanie jest współfinansowane ze środków rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

GM

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA