POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Tak będzie wyglądał budynek nowego żłobka w Malczycach

Projekt nowego budynku żłobka fot.: GM

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jeszcze w tym roku, do użytku ma zostać oddany dwuoddziałowy żłobek w Malczycach.

Utworzenie placówki w tak krótkim czasie jest możliwe dzięki zaplanowanej technologii modułowej, która znacznie skróci czas rzeczowej realizacji inwestycji, nawet do 2-3 miesięcy. - Zaplanowano, że placówka zacznie funkcjonować już od 1 września 2019 roku. Żłobek powstanie na terenie działki, przy publicznym przedszkolu, w którym mieści się również klub dziecięcy. Projekt żłobka, zakłada wykonanie takich pomieszczeń jak: sala zabaw dla dzieci, sypialnia, szatnia, łazienka dla dzieci, łazienka dla personelu, pokój socjalny, szatnia dla personelu, gabinet personelu, kuchnia, zmywalnia. Planowane jest również kompletne doposażenie wszystkich pomieszczeń, a także utworzenie placu zabaw - informują pracownicy gminy Malczyce.

W Malczycach funkcjonuje jedna placówka zapewniająca opiekę dzieciom w wieku do lat 3, jest to klub dziecięcy Szczęśliwe Misie. Z programu Maluch+ gminie przyznano dwie dotacje. Na budowę nowego obiektu przyznano ponad 637 tys. złotych. Termin składania ofert mija 22 marca.

emka

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Tak będzie wyglądał budynek nowego żłobka w Malczycach

    2019-03-14 12:49:53

    gość: ~Ewa

    Super !!!

  • 2019-03-14 13:04:37

    gość: ~Wilkszynianin

    Brawa, czekamy na żłobek w Wilkszynie wraz z przedszkolem.

  • 2019-03-14 18:49:51

    gość: ~Lola

    Oby we wrześniu było otwarcie(jak wójt obiecuje).
    Dużo rodziców musi wrócić do pracy. A w klubiku miejsc nowych 11 :/

  • 2019-03-14 23:09:30

    gość: ~mieszkaniec

    Trzeba być kompletnie nieudolnym gospodarzem aby coś takiego wymyślić. Zamiast dołączyć do istniejącego przedszkola nowy budynek o podobnej architekturze i stworzyć kompleks z biblioteką, przedszkolem itd. budujemy kolejny oddzielny barak z oddzielna kotłownią zasilaniem, pewnie i stołówką itd. Tego wójta to nam ktoś celowo podrzucił aby rozłożył tą gminę!

  • 2019-03-15 14:29:27

    gość: ~czesia

    @~mieszkaniec

    Tak, żeby wyłapać tu takich nieszczęśliwych palantów jak TY

  • 2019-03-16 07:22:57

    gość: ~Bond

    @~czesia
    Ten wpis pokazuje prawdziwe oblicze i arogancje malczyckiego włodarza

  • 2019-03-22 16:16:28

    gość: ~też mieszkaniec

    @~mieszkaniec - nie pie&^$%dol bo ci żyłka pęknie , jak była dotacja na nowy obiekt to nie można wydać jej na rozbudowę istniejącego gamoniu.

  • 2019-03-24 17:53:33

    gość: ~dyrdyr

    @~też mieszkaniec Sama przyszła ta dotacja? Prosiła się weźcie mnie?? Czy ktoś o taką się wystarał?

  • 2019-03-27 15:49:22

    gość: ~też mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    @~dyrdyr taka była możliwa dotacja, więc lepiej chyba wziąć na nowy budynek niż nic nie robić.

  • 2019-03-16 22:43:48

    gość: ~Egon

    A plac zabaw dla dzieci będzie miał cień? Czy to będzie patelnia jak w Środzie?

  • 2019-03-17 09:13:35

    gość: ~Z Malczyc

    @~Egon
    Jaki cień? Przecież ten wójt to wszystkie drzewa tylko wycinać potrafi. Najpierw ogolocil Mazurowicka, a teraz wycieli wszystkie drzewa na 1 Maja. Wojnę drzewa przeżyły, komune przeżyły, Franka nie dały rady przeżyć. Najlepiej betony i asfalty. A gdzie jego najlepszy kolega leśnik?

  • 2019-03-17 10:07:34

    gość: ~dyrdyr

    @~Z Malczyc To ja dopowiem jeszcze, że strażacy w Rusku 100 letnie lipy koło remizy wyrżnęli :)

  • 2019-03-17 11:43:01

    gość: ~Z Malczyc

    @~dyrdyr
    No przecież prawo to oni. A durny naród kolejne 5 lat totalnej władzy im dał. A jak się obudzimy to już niestety będzie za późno.

  • 2019-03-19 20:58:01

    gość: ~Grześ

    Brawo Franki,kasuj wszystkie drzewa. To ma być miasteczko. Jak ktoś tęskni za drzewami to do lasu