POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W niedzielę odbędzie się charytatywny maraton zumby dla Alanka

Plakat fot.: mpr

Już w tę niedzielę 31 marca w Środzie Śląskiej odbędzie się maraton zumby dla Alanka pn. Od serca dla serca.

Szczegółowo o imprezie pisaliśmy już wcześniej. Organizatorzy tańcem chcą wesprzeć kilkuletniego Alanka Wróblewskiego z Ujazdu Górnego. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na opłacenie operacji, której potrzebuje. - Organizowany przez nas Charytatywny Maraton Zumby jest kolejnym wydarzeniem, które ma na celu przybliżyć chłopca do szansy na nowe zdrowe życie - mówią organizatorzy.

Dziś już wiemy, że podczas wydarzenia będzie możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego. - Rejestracja trwa około 5 minut. Jego etapy to wywiad zdrowotny, wypełnienie formularza, wymaz z jamy ustnej trzema pałeczkami, suszenie ich i zapakowanie do koperty - informują organizatorzy. Tym samym wsparciem dla wydarzenia będzie fundacja DKMS.

Dwa tygodnie do maratonu

O wydarzeniu rozmawialiśmy z Izą Kuczą, która jest jego inicjatorką. Do Środy Śląskiej ma przyjechać blisko 20 instruktorów zumby. Część z nich pochodzi z Wrocławia, Legnicy, Sobótki, Dzierżoniowa, czy Strzegomia. Będzie także Tony Mosquera instruktor zumby z Hiszpanii. Prowadzącą maraton będzie znana z programu The Voice of Poland Gosia Pauka.

Zaangażowani instruktorzy: Iza Kucza (Środa Śląska), Karolina Berezowska (Wrocław), Agnieszka Ginardo (Wrocław), Ewa Zapolna (Strzegom), Jarosław Fila (Wrocław), Aleksandra Bańdura (Wrocław), Ewelina Różdzyńska (Wrocław), Izabela Szczypta (Wrocław), Halina Kunecka (Dzierżoniów), Marzena Maziak (Sobótka), Agnieszka Obudzińska (Gniechowice/Borów), Kamila Klimowicz (Wrocław), Martyna Sobka (Wrocław), Adam Kobel (Legnica), Anna Kuna (Wrocław), Agnieszka Tyborowska-Paszek (Wrocław), Damian Niewiarowski (Wojcieszów).

Maraton odbędzie się na sali sportowej szkoły podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 16. Bilet wstępu to koszt 40 złotych, a na widownię 10 złotych.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA