POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Młody mężczyzna pijany jechał rowerem. Policjanci zatrzymali także nietrzeźwego 51-letniego kierowcę

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ciągu jednego dnia tj. 14 marca na drogach powiatu średzkiego zatrzymano m.in. pijanych kierowców.

Około godz. 19 do kontroli zatrzymano 29-letniego mężczyznę, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. - Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie Na kierującego rowerem nałożono mandat karny, a następnie zwolniono - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Na terenie gminy Miękinia około godz. 18 funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 51-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem marki RIVERO, będąc w stanie nietrzeźwości. - Przeprowadzone badanie wykazało blisko promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym, wydanego przez Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej. Pojazd został zabezpieczony przez osobę wskazaną. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia rzeczniczka.

W Malczycach do kontroli drogowej zatrzymano 36-latka, który kierował motorowerem marki PAGGIO. - Kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym, wydanego przez Sąd Rejonowy w Legnicy. Pojazd został zabezpieczony przez osobę wskazaną. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje policjantka.

emka24

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA