POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Apel mieszkanki: niech ktoś wreszcie ułoży rozkład jazdy autobusów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Od jednej z naszych czytelniczek otrzymaliśmy list dotyczący rozkładu jazdy Średzkiej Komunikacji Publicznej.

Szanowna redakcjo,

chciałabym poruszyć problem z funkcjonowaniem komunikacji w Środzie Śląskiej. Nie chodzi tu o autobusy, które jeżdżą po mieście, bo te w większości i tak są puste. Chodzi mi o autobusy, które jeżdżą na dworzec kolejowy.

Posłuchałam pana Burmistrza, że autobusy są zsynchronizowane z pociągami, tak więc postanowiłam wybrać się pociągiem, bo miałam wyznaczone bardzo ważne spotkanie i nie chciałam się spóźnić. Pociąg odjeżdżał o 9:11, natomiast autobus przyjechał na stacje już po odjeździe pociągu. Sprawdziłam rozkład jazdy i dziwie się jaki geniusz wyliczył, że spod sklepu CCC na stacje można dojechać w 6 minut i jeszcze dobiec na peron. Nie trzeba żadnych doktorów, aby wiedzieć, że tak się nie da.

Od innych pasażerów słyszałam, że podobne problemy są z innymi połączeniami i powrotami. Autobusy jeżdżą, jak chcą i nie ma to nic wspólnego z pociągami. Na spotkanie spóźniłam się 1,5 godziny, najadłam się wstydu i jestem zła. Wiem, że spóźnieniami inni nie mają problemu i nie wiem, czy mnie burmistrz zrozumie. Nie mniej jednak liczę na to, że ktoś wreszcie ułoży tak rozkład jazdy autobusów, aby można było zdążyć na połączenia. Nie jest to chyba, aż tak skomplikowane, zwłaszcza że burmistrz zatrudnia tylu wybitnych ludzi.

Mieszkanka

emka

26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Apel mieszkanki: niech ktoś wreszcie ułoży rozkład jazdy autobusów

    2019-03-27 14:31:04

    gość: ~Rys

    Dyspozytor radny przez ponad rok niczego się nauczył, czas na zmiany! Ciągle każdy narzeka na pracę tego pana ale nic to nie daje lord jest ślepy

  • 2019-03-28 19:19:55

    gość: ~Rysia

    Jak widać zbyt dużo obowiązków na głowę wziął sobie ten Pan. Wszyscy doskonale wiedzą, że nie można ciągnąć jednocześnie kilku srok za ogon.Że też burmistrz to toleruje ...

  • 2019-03-27 14:37:56

    gość: ~Roland

    Nie rozumiem Mieszkanko, dlaczego nie podpisujesz się z imienia i nazwiska, tylko piszesz anonimowo...Dlaczego nie pójdziesz do burmistrza i nie zgłosisz swoich racji, tylko biegniesz do gazety.... Zastanawiające....Poza tym, dla mnie to kolejne uderzenie w burmistrza i sianie fermentu...średzkie piekiełko...

  • 2019-03-27 15:28:24

    gość: ~Roland

    Liczba komentarzy świadczy o tym, że trafiłem w punkt

  • 2019-03-27 16:35:55

    gość: ~ewelinka

    @~Roland
    albo podpis wzbudza złe skojarzenia :)

  • 2019-03-27 14:38:56

    gość: ~pasażerka

    Dziękuję ze wreszcie ktoś poruszył ten temat i czekam na racjonalne działanie. Autobusy w Środzie żyją jakby własnym życiem. Ile razy musiałam z autobusu gnać na peron i odwrotnie bo tak są ustawione rozkłady. Chyba burmistrz dba o nasza kondycje. Dziękuję również przypadkowym ludziom którzy mnie podwożą do Środy bo autobus już odjechał.

  • 2019-03-27 14:39:52

    gość: ~GHP

    NIEDŁUGO BEDZIE PANI JEZDZIC NA SPOTKANIA KOMUNIKACJA POWIATOWA, TO SIE NIE SPÓZNI.

  • 2019-03-27 14:52:11

    gość: ~Oh

    Najwybitniejszy to jest R. Nikt nie dorówna jego wszechwiedzy. Widać to nie on układał rozkład, bo gdyby on to zrobił byłby DO-SKO-NA-ŁY. Jaki rozkład taka cała ŚKP, a jakia ŚKP taki właściciel....dno!

  • 2019-03-27 15:25:15

    gość: ~Ana

    To prawda, synchronizacja wygląda tak, ze jak przyjedzie się pociągiem z Wrocławia, to trzeba gonić na autobus, bo on stoi przed przejazdem i nie wiadomo, czy poczeka, czy nie. Jakaś porażka.

  • 2019-03-27 17:09:51

    gość: ~Hahaha

    Ja jak mam ważne spotkanie, to nie jadę na ostatnią chwilę. :) jadę wcześniejszym pociągiem. A jak juz wybiera się pociąg na styk, to się jedzie wcześniejszym autobusem a nie ryzyk fizyk i potem pretensje do całego świata. Akurat spóźnienie się na ważne spotkanie, to wina tylko i wyłącznie autorki pisma, a nie SKP. Najpierw spojrzmy na siebie, a nie szukamy winnych wokół.
    Fakt, sredzka komunikacja powinna mieć trochę inny rozkład, aby minimum być 5 min przed pociągiem, ale jak mamy ważne rzeczy do załatwienia, to warto być trochę odpowiedzialnym i pomyśleć zanim się coś zrobi. :)

  • 2019-03-27 22:14:54

    gość: ~litości

    @~Hahaha Nie po to jest komunikacja, niby zsynchronizowana, żeby jeździć godzinę, albo dwie wcześniej. Miało być latwiej i szybciej. Pozatym nie każdy ma tyle czasu co ty, żeby jeździć 2 godz. wcześniej

  • 2019-03-29 14:41:23

    gość: ~Edek

    ostatnio dodany post

    @~Hahaha
    nieźle, jedziesz na godzinne spotkanie z trzygodzinnym wyprzedzeniem, a Wrocław tylko 30 km od Środy. Kto ma tyle czasu? Wierze, że autorka listu też zrobiła sobie zapas, tylko zapomniała, ze to nie Japonia a ŚKP

  • 2019-03-27 17:11:44

    gość: ~Edi

    "Wiem, że spóźnieniami inni nie mają problemu i nie wiem, czy mnie burmistrz zrozumie" to jest zabawne i celne

  • 2019-03-27 18:05:45

    gość: ~Sredzianin

    To fakt źle dopasowane autobusy do pociągów trzeba czekać nawet 40 minut bez poczekalni, Oj ciężko dopasować autobus do pociągu to może kogoś to zadanie przerasta

  • 2019-03-28 17:18:21

    gość: ~DoMalczyc

    @~Sredzianin, który dokładnie pociąg?

  • 2019-03-28 19:59:24

    gość: ~Sredzianin

    @~DoMalczyc
    Np do Wrocławia odjazd pociagu 14:31 a busik odjeżdża z przystanku CCC o 13:36

  • 2019-03-28 21:57:09

    gość: ~DoMalczyc

    @~Sredzianin ojej, oczekujesz że ŚKP będzie obsługiwać wszystkie pociągi do Wrocławia? I to jeszcze poza szczytem? A ile razy chciałeś pojechać tym pociągiem do Wrocławia?

  • 2019-03-29 05:27:23

    gość: ~Sredzianin

    @~DoMalczyc
    Nie będę się wdawał z Tobą w dyskusję ŚKP ma zsynchronizowane połączenia na wszystkie pociągi po to jest komunikacja. I służy dla mieszkańców tak jak Wy w Malczycach macie Polbusy szczęście że macie stacje PKP na miejscu bo byś nie wyjechał z Tych Malczycach ,na koniec życzę Ci odwiedzać kogoś we Wrocławiu w godzinach szczytu bo idąc Twoim tokiem myślenia to tak tam pewnie jeżdżą tramwaje

  • 2019-03-29 11:04:51

    gość: ~123

    @~DoMalczyc
    To nie jest kwestia ile razy bo dzisiaj on jutro ktoś inny będzie potrzebował pojechać tym pociągiem.Myślę że jak byś chociaż raz musiał sam kombinować dojazd do pociągu to nie było by tych pyskówek nie wiadomo po co.

  • 2019-03-28 20:07:24

    gość: ~Sredzianin

    @~DoMalczyc
    Przyjazd z Wrocławia 13:38 odjazd do Środy 14:08 jest 30 minut "sikania za wiatą jak przejezdny" to dobrze że to był facet z kobietą gorzej

  • 2019-03-28 22:10:24

    gość: ~DoMalczyc

    @~Sredzianin wybierasz tylko te, które są wygodne, bo dlaczego nie napiszesz o pociągu o 13:22 albo o 14:20? bo wiesz, że tam SKP jest 8 i 11 minut po pociągu. Podpowiadam, napisz petycje do ŚKP, bo nie jadą na pociąg o 23:30 do Wrocławia, przecież już kilka razy chciałeś pojechać tym pociągiem do Wrocławia. Podobnie z pociągiem o 23:38 z Wrocławia, ile to razy wracałeś z Wrocławia o tej porze. Skandal, powinni jeździć zawsze, na każdy pociąg do Wrocławia a nawet do Legnicy, bez względu czy ktoś jedzie czy nie. Mają jeździć i koniec!

  • 2019-03-29 05:39:54

    gość: ~Sredzianin

    @~DoMalczyc
    Nie pisz bzur o wybieraniu chyba jesteś dyspozytorem pod przykrywką Malczycach "każda komunikacja ma kursy puste i kursy max pełne bo zobacz np na byle jakie miasto z MPK bo na tym polega komunikacja miejska liczy się średnia,każdy obywatel miasta ma prawo na przejazdy kiedy mu odpowiada

  • 2019-03-29 05:55:02

    gość: ~Sredzianin

    @~Sredzianin
    Sorry za błąd miało być Malczyc ale jadę z kolegą do pracy a macie dziury w drogach bo ja pracuję w Papierni a kolega w Cukrowni oj wy w Malczycach macie dobrze Praca na Miejscu a my musimy dojeżdżać

  • 2019-03-29 11:27:18

    gość: ~123

    @~DoMalczyc
    Nie rozumiem po co te złośliwości.Podpowiadam,trochę wyrozumiałości dla innych.Idąc Twoim tokiem rozumowania to tylko w szczycie powinien być dojazd a poza niech chodzą na piechotę albo stoją około godziny na dworze bez poczekalni i WC.Wydaje mi się że problem Ciebie nie dotyczy więc tym bardziej nie rozumiem tej małej wojenki i pyskówki Twojej.

  • 2019-03-27 19:00:45

    gość: ~pieszy

    A pracownicy urzędu są "zachęcani" do kupowania biletów miesięcznych. Tak rosną statystyki przewozów i sprzedanych biletów.

  • 2019-03-27 19:38:28

    gość: ~przypadkowy

    Dla Burmistrza to nie problem ........on zawsze się spóźnia.