POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Harcerze zorganizowali grę terenową po Mieście Skarbów. Dzięki niej mogą otrzymać prestiżowy tytuł

Gra terenowa po Mieście Skarbów fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Harcerze z Hufca ZHP w Środzie Śląskiej przygotowali grę terenową po Środzie Śląskiej.

Wzięło w niej udział sześć drużyn. - Zaprosiliśmy mieszkańców Środy Śląskiej na grę terenową! Zacięta walka o zdobycie największej ilości średziaków rozpoczęła się na rynku dolnym. Drużyny zostały podzielone, zadania wyznaczone, a czarownica ukryta - opowiadają harcerze.

Na terenie Miasta Skarbów uczestnicy mieli za zadanie wykonać kilka zadań m.in. przy baszcie, na targowisku, w parku czy na wieży przy kościele św. Andrzeja Apostoła. Należało wykazać się odwagą, zdolnościami plastycznymi, czy logicznym myśleniem. - Rozmaite zadania, od warsztatów wybijania średniowiecznych monet, strzelania z łuku, malowania planu miasta, zabawy w prządkę po szukanie księżniczki na wieży dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszystko to z nutą historii w tle, szczyptą humoru i odrobiną sobotniego relaksu przy pieczeniu kiełbasek na ognisku - dodają organizatorzy. Zabawa została tak przygotowana, że trwała kilka godzin, a finał odbył się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Tam rozegrał się także finał imprezy między dwoma drużynami. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna pn. Średzkie Pandy. 

- Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, wspaniałą atmosferę i cudowne wspomnienia. Dziękujemy za to, że byliście z nami i poświęciliście swój cenny czas na rozrywkę, którą dla was zaplanowaliśmy - podsumowują organizatorzy.

Tytuł zostanie z nimi na zawsze

Sobotnia zabawa została zorganizowana także w innym celu. Harcerze bowiem starają się o zdobycie tytułu i odznaki Drużyny Grunwaldzkiej.

To wyróżnienie dla polskich jednostek harcerskich, które w ramach swojej całorocznej pracy prowadzą ciekawe działania z zakresu wychowania patriotycznego i obywatelskiego. - Zdobywanie tytułu polega na wykonaniu przez drużynę w ciągu roku harcerskiego kilku zadań programowych. Jednym z nich, które harcerze sami zaplanowali i wykonali już po raz trzeci, było właśnie sprzątanie wieży widokowej. Drużyny zaproponowały władzom miasta swoją bezinteresowną pracę, co spotkało się z dużym zaskoczeniem podjętą inicjatywą. W zamian harcerze otrzymali możliwość korzystania z wieży, podczas gry terenowej „Opowieści o Mieście Skarbów” - wyjaśniali harcerze. 

Po wykonaniu zadań drużyny sporządzą kronikę z ich realizacji, a Rada Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich zaopiniuje wykonane zadań i skieruje wniosek do Naczelnika ZHP. Tytuł i Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej Naczelnik ZHP przyznaje rozkazem, podczas uroczystego apelu na Polu Bitwy Grunwaldzkiej - dodają. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie zaopiniowany - tytuł zostanie ze średzkimi harcerzami już na zawsze. 

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA