POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wójt gminy Malczyce podejrzany o znieważenie policjantów

Wójt Piotr Frankowski fot.: em

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej interweniowali 31 marca w miejscowości Malczyce.

- Podczas podejmowanych przez nich czynności wobec nietrzeźwego 45-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu średzkiego, funkcjonariusze zostali przez niego znieważeni słowami powszechnie uznanymi za obelżywe - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa średzkiej policji.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. - Odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Obecnie trwają czynności wyjaśniające wszystkie okoliczności tego zdarzenia - dodaje rzeczniczka.

Dzień później w sprawie głos zabrała żona wójta. która wysłała na adres naszej redakcji oświadczenie. "Oświadczam, że 31 marca 2019 roku nie wzywałam Policji do naszego domu w ramach interwencji. Cała sytuacja dotyczy innego zdarzenia, które zgłosiłam, a które dotyczy innych osób i miejsca, aniżeli można byłoby wywnioskować z komunikatu policji przekazanego mediom. Funkcjonariusze przyjechali do naszego domu, aby spisać moje zeznania. Jest więc nieprawdą, że powodem wizyty Policji była awantura rodzinna, co z uporem powielane jest przez niektórych mieszkańców."

Do całej sytuacji odniósł się także w rozmowie z nami główny zainteresowany, wójt gminy.

Czy to prawda, że spędził Pan noc w areszcie? Zarzut - znieważenie policjantów podczas służby.

- Prawdą też jest, że zostałem obudzony o godzinie ok. 22.30 przez funkcjonariuszy policji, zakuty w kajdanki i odwieziony do aresztu policyjnego w Środzie Śląskiej, gdzie spędziłem noc i popołudnie dnia kolejnego. Zarzuty zostały mi przedstawione ustnie, więc nie potwierdzę informacji oficjalnie. O treści zarzutów natomiast do dnia dzisiejszego - pomimo moich starań - nie zostałem poinformowany. nie znamy w ogóle akt sprawy.

Czy możemy poznać szersze tło sprawy? Pana żona w oświadczeniu wspomniała o innym zdarzeniu, którego efektem była późniejsza wizyta policji w Państwa domu.

- Tego feralnego dnia uczestniczyłem w urodzinach kolei, uroczystość się przeciągała i miałem już wracać do domu, ale - jak to w towarzystwie - czas szybko ucieka i zniecierpliwiona moja żona postanowiła zorientować się dlaczego nie wracam do domu. Niestety, jak się póxniej okazało, był to początek wielu nieporozumień i przykrych przeżyć też dla mojej żony. W efekcie tego zamieszania nalegałem, abyśmy opuścili miejsce uroczystości urodzinowych. Moja żona oświadczyła, iż została zaatakowana przez jedną z osób tam będących. Złozyła wówczas zawiadomienie na policję. Przekonałem ją, abyśmy opuścili to miejsce i zajęli się sprawą dnia następnego, gdy już ostygną emocje. Wróciliśmy do domu, ja położyłem się spać. Ponieważ moja małżonka nie znała dokładnego adresu miejsca zdarzenia, policja przyjechała do nas. Około godz. 22.30 zostałem obudzony przez funkcjonariuszy Policji i potoczyła się akcja jak opisałem wyżej.

Dlaczego został Pan zatrzymany i dlaczego nie zgodził się Pan na badanie krwi?

- Zatrzymany zostałem - jak poinformowali mnie policjanci - bo "sam tego chciałem". Jeśli chodzi o badanie na trzeźwość, to funkcjonariusze posługiwali się dosyć oryginalnym sposobem przesłuchania i oświadczyli mi, "że pewnie nie chcę dmuchnąć". Odpowiedziałe, że nie, bo nie wiem do dziś co mieli na myśli. O badaniu krwi nie było mowy.

Funkcjonariusze policji zarzucili Panu ich znieważenie. W przypadku, gdy dojdzie do rozprawy i zapadnie niekorzystny dla Pana wyrok, może Pan stracić mandat. Jakie zamierza Pan podjąć kroku prawne w tej sprawie?

- Obecnie toczy się postępowanie, w wyniku którego jestem przekonany, że jednak sprawiedliwość i uczciwy werdykt sądowy zdecyduje o mojej niewinności lub winie, a nie średzcy funkcjonariusze policji, do których niestety straciłem całkowicie zaufanie. Oczywiście moją osobę reprezentuje Kancelaria Adwokacka - komentuje wójt.

em

47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wójt gminy Malczyce podejrzany o znieważenie policjantów

    2019-04-12 08:16:03

    gość: ~z Malczyc

    Telenoweli c.d. Która to już wersja zdarzeń wójta??? 4??? Śmiechu warte!

  • 2019-04-12 08:35:17

    gość: ~telewidz

    Zabawa trwa w najlepsze. Wójt próbuje z dramatu zrobić komedię a wychodzi z tego tragifarsa. Mam nadzieję, ze średzka policja stanie na wysokości zadania i nie da się obrażać przez "lokalnego gospodarza" jednej z gmin. Jemu PO prostu wydaje się, że jest nie do ruszenia. Ale to mu się tylko wydaje .....

  • 2019-04-12 08:42:48

    gość: ~kolejorz

    Czytam w artykule: "Tego feralnego dnia uczestniczyłem w urodzinach kolei, uroczystość się...." A jaki to jubileusz PKP obchodził nasz malczycki wójt? Czyżby "biba" odbyła się na dworcu kolejowym w Malczycach, w którym miał być posterunek policji, biblioteka, kawiarnia i nie wiem co jeszcze - bo jak zwykle były to mrzonki naszego włodarza. Śmiech na sali.

  • 2019-04-12 10:15:03

    gość: ~Inga

    Przestałby się pogrążać.Ośmiesza się. Te bajki to niech opowiada ale dzieciom.

  • 2019-04-12 10:31:05

    gość: ~Były wyborca

    Przeprosiłby w końcu i zakończył sprawę...

  • 2019-04-12 10:37:11

    gość: ~Piwko

    Szanowny Panie Wójcie Malczyc,

    Jest mi niewymownie przykro, że nie mogę być dumny z moich Malczyc. Afera medialna z Pana udziałem może byłaby jeszcze do przejścia, ale najzwyczajniej, tak po ludzku, nie znoszę ustawek. Rozumiem, że czuje Pan się skrzywdzony, bo przyszli wieczorem do Pańskiego domu, wyrwali Pana z objęć Morfeusza i, Bogu ducha winnego, sprowadzając do parteru, zakuli w kajdany. Co nastąpiło potem, kto szydził, a kto bredził, pozostanie Pańską i Panów Policjantów tajemnicą...

    Osobiście jednak niesmak poczułem kilka dni później, kiedy zobaczyłem Pańskie zdjęcie z miną filozofa, obandażowanymi nadgarstkami i zaczesaną grzywką, niby w akcji, mimo L4...

    Czy Pan kreuje się na ofiarę przemocy służb prewencyjnych, czy też bohatera narodowego, a ściślej rzecz ujmując, gminnego? Dawniej, wielcy bohaterowie, torturowani w twierdzach, cytadelach, czy na Pawiaku, oddawali życie w mękach za sprawę, nie zdradzając przyjaciół, a Pan niczym rozhisteryzowana niewiasta obnosi się, gdzie tylko może ze swoim cierpieniem...
    Proszę pamiętać, że prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy oraz to, że romans z mediami nie zawsze wychodzi na zdrowie...

    Pański dawny wyborca - Wacuś Piwko

    P.S.: Dziś wiem, że za żadne skarby, ani nawet za ćwierć butelki nie oddałbym głosu na Pana:(

  • 2019-04-12 11:04:28

    gość: ~Malczyce

    Pić to trzeba umieć

  • 2019-04-12 11:05:58

    gość: ~Pijak

    Libacja z zaprzyjaźnioną firmą sie bie udała,zamknąć gnoja i w6pad z gminy

  • 2019-04-12 11:51:45

    gość: ~niewinny

    tylko winny się tłumaczy i to jeszcze tak obszernie i w taki sposób

  • 2019-04-12 11:56:40

    gość: ~każdy

    Każdy w takiej sytuacji dostałby to co się należy. Dlaczego więc dalej ta zabawa trwa? Czas to zakończyć!

  • 2019-04-12 11:58:54

    gość: ~obiektywnie

    Prawda - wójt to człowiek jak inni. Obowiązują go te same zasady co innych w takiej sytuacji. Nie ma lepszych i gorszych!

  • 2019-04-12 11:59:59

    gość: ~obiektywnie

    a tak w ogóle - pełno zaprzeczeń w tych zeznaniach wójta. Beznadziejne to wszystko.

  • 2019-04-12 12:10:11

    gość: ~gość

    Wszyscy mataczą w sprawie jak tylko mogę. To też jest karalne wprowadzanie w błąd organów ścigania jakimiś tam oświadczeniami

  • 2019-04-12 13:13:56

    gość: ~POLAK

    to on w końcu pił bo zmarzł na morsowaniu czy był na urodzinach kolegi?? Sam gubi się w wywiadach. Ciekawe kto tego dnia miał urodziny w Malczycach

  • 2019-04-12 13:35:44

    gość: ~Xxx

    @~POLAK
    Śmieszne te tłumaczenie wszystko sprzeczne...a żona na Facebooku go tłumaczyła inaczej tylko szybko wpis usunęła....

  • 2019-04-12 15:17:19

    gość: ~Slusarz

    Tato mi kiedyś powiedział:
    " sięgasz po kieliszek A nie umiesz pić"
    Miał rację. Niech Pan weźmie te słowa do serca

  • 2019-04-12 15:19:56

    gość: ~z malczyc

    Dajcie chłopu spokój , co on napić się nie może? Jak sam pisał jeden z komentujących "wójt to człowiek jak inni" jakby wam policja do domu wlazła i zaczęła buraczyć (bo tak robią) to siedzialibyście cicho ? Ja bym zareagował tak samo , zwyzywał a i może w pape by któryś dostał. A co jeżeli było jak jego żona twierdzi? skoro lulał już o 22:30 to był dobrze już porobiony i się wkurzył że go niebiescy budzą.

  • 2019-04-12 16:20:29

    gość: ~Karta

    Człowiek jak inni - więc konsekwencje czekają na niego tak samo. A żona? Ile jeszcze będzie to znosić w imię pieniędzy? To nie wszystko. A dzieci? A niebieska karta? Kto zna wojta ten wie co to za człowiek. Kto go bronic próbuje w takiej sytuacji? - tylko podły materialista.

  • 2019-04-12 15:37:17

    gość: ~Marcin

    Ale dlaczego wójt wszędzie się chwali ze pracuje na zwolnieniu lekarskim?? To nie jest tak ze to tak nie można?

  • 2019-04-12 16:04:36

    gość: ~Rob

    Oszczedz Pan wstydu tej Gminie!

  • 2019-04-12 16:34:27

    gość: ~Mieszkaniec

    naoglądał się wójt seriali Ranczo Wilkowyje i myśli że mu wszytko wolno :-)

  • 2019-04-12 16:38:55

    gość: ~Malczyckie Wilkowyje

    Już dawno - odkąd wójt jest na stanowisku - mówią, że Malczyce to Wilkowyje. I z roku na rok można się było o tym przekonac.

  • 2019-04-12 18:31:47

    gość: ~Jarek

    Pam wojt boi sie utraty stanowiska , utraty godziwych zarobków więc pisze co mu slina przyniesie na język. Powiedz Pan lepiej u jakiego kolegi Pan pil tego wieczoru bo jak to kolega czy ktoa z towarzystwa mogl sie czepiać Pana zony. Czy Pan pamięta cos w ogóle z tej biby. Nie chce mi sie wierzyć ze te policjanty tak bez wiedzy i pozwolenia domownika wtargnely i zabraly spiacego wojta bez powodu a jezeli tak to za co? a gdzie byla wtedy zona. Miej Pan honor i wstydu oszczedz tymi ciaglymi wystapieniami w prasie.

  • 2019-04-17 14:41:09

    gość: ~podsłuchane

    ostatnio dodany post

    @~Jarek
    wzsyscy widzieliśmy tokyczną znajomość wójta z nowa malczycką firmą budowlaną. żona od dawna usiłowała rozgonić to towarzystwo a że gość jest znany ze swoich sposobów załatwiania spraw. nie ma gość ani honoru ani twarzy bo wsadził na minę wójta. bez komentarza

  • 2019-04-12 21:08:14

    gość: ~Krzysztof

    @~Malczyckie Wilkowyje
    wójt idealnie wciela się w główną postać serialu komediowego
    patrzeć kiedy zaczną kręcić kolejne odcinki serialu w Malczycach ;-)

  • 2019-04-12 22:56:55

    gość: ~Witek

    Kolejna próba zrobienia idiotów ze wszystkich wokoło. Ten pan wszystkich ma za debili, nawet tych co stoją za nim murem na sesjach i którzy tworzą jego grupę - nazywa baranami. Nikt tego nie widzi?

  • 2019-04-12 23:16:11

    gość: ~Człowiek widmo

    Koniec wujta jest blisko kij ma dwa końce ten się śmieje kto się śmieje ostatni kłamstwa przekręty wyjdą zawsze wstyd na całą gminę pozdrawiam ave anty fa

  • 2019-04-13 08:58:47

    gość: ~ewa

    @~Człowiek widmo
    Wujt czy Wójt hahha do szkoły uczyć się a nie pisać głupoty !!!!

  • 2019-04-13 15:05:54

    gość: ~Człowiek widmo

    @~ewa To jest wujt a nie wójt żeby pisać przez o zamknięte to to trzeba zasłużyć pozdro nara

  • 2019-04-13 00:22:35

    gość: ~Wódeczko co żeś ty za pani

    Panie wujcie gadaj pan jaka wódeczka ma takiego kopa :)

  • 2019-04-13 08:59:27

    gość: ~ewa

    @~Wódeczko co żeś ty za pani
    kolejny mądry !!!

  • 2019-04-13 08:27:41

    gość: ~Karta

    O co chodzi z tą niebieska karta?

  • 2019-04-13 09:23:22

    gość: ~gość

    @~Karta
    „Niebieska Karta” jest dokumentem służbowym wypełnianym przez funkcjonariusza policji w przypadku stwierdzenia przemocy w rodzinie. "Niebieska Karta" służy dokumentowaniu faktów związanych z przemocą w danej rodzinie, ocenie zagrożenia dalszą przemocą. Jest także dowodem w sprawach sądowych.

  • 2019-04-13 09:28:51

    gość: ~paulina

    @~gość
    Jeżeli nie wiesz dokładnie co to jest niebieska karta to się nie wypowiadaj. Skomentuje twój post Niebieska karta jest oczywiście dokumentem służbowym wypełnionym przez policje. Tu się zgadzam. Dalej Policja zakład kartę w przypadku podejrzenia pomocy a nie stwierdzenia!!! od stwierdzenie przemocy nie jest policja tylko inne instytucje które będą badać temat założenia niebieskiej karty !!!! Proszę o skorygowanie wyżej wypowiedzi.

  • 2019-04-13 09:49:01

    gość: ~gość

    @~paulina Jak nie znasz prawa to masz okazję się z nim zapoznać
    https://www.infor.pl/prawo/pomoc-spoleczna/przemoc-w-rodzinie/254357,Czym-jest-Niebieska-Karta.html

  • 2019-04-13 18:13:28

    gość: ~Paulina

    @~gość
    Poczytaj sobie procedury. Niebieskiej karty trochę wiedzy nie zaszkodzi.

  • 2019-04-13 18:32:50

    gość: ~on

    @~paulina Rzadko się zdarza, aby już za pierwszym razem policja założyła "od ręki" Niebieska Kartę. Czyżby była to już jakaś recydywa?

  • 2019-04-13 18:04:40

    gość: ~tdthhdhdsf

    Jak bym miała takiego szefa to na drugi dzień po takiej akcji chyba bym mu w twarz parsknęła śmiechem na sam widok :)

  • 2019-04-13 19:15:55

    gość: ~Przemek

    Czepiacie sie biednego chlopa a moze ktos go skrzywdził dosypujac mu czegoś do wodeczki.Pamietacie jak w sejmie Jankowski zwariowal i go wynieśli. Moze wojt tez mial swój zly dzien tylko ze jego Policja zabrala.

  • 2019-04-13 22:06:20

    gość: ~69

    @~Przemek
    Miejmy nadzieję że w areszcie inny osadzony go nie skrzywdził :(

  • 2019-04-13 23:57:17

    gość: ~Tadek

    @~69
    no tylu zboczencow teraz lapia

  • 2019-04-14 11:21:47

    gość: ~gość

    @~69
    nie czepiajcie się chłopa,przecież ma zawsze wazelinę przy sobie

  • 2019-04-14 23:17:46

    gość: ~Andrzej

    On ma taką minę zawziętą.Skoro ma zerwane ścięgna i naruszone stawy.To niech zdejmie te bandaże i pokaże. Przecież przy takich urazach ręce by miał jak banie spuchnięte i rękoma by nie ruszył.Więc te bajki to sobie może mówić w przedszkolu dzieciom.

  • 2019-04-15 14:42:24

    gość: ~Julek

    ale już tyle razy a dokładnie tyle lat mu się udaje mydlić ludziom oczy, że uważa, że i tym razem to przejdzie. normalka

  • 2019-04-15 18:04:58

    gość: ~ciekawski

    Żartowniś z tego wójta i głupi bufon.Myślał,że jak jest wójtem i ma "władzę" to ta policyjna "władza" może mu skoczyć.Ciekawe jak skończy się jego kariera?

  • 2019-04-15 18:30:49

    gość: ~pielgrzym

    A czy był on na piątkowej Drodze Krzyżowej w Malczycach i próbował odkupić swoje podłe działania?

  • 2019-04-15 18:39:32

    gość: ~ciekawski

    I jeszcze dodam:"Co można wojewodzie to nie wójtowi".To tak na przyszłość.