POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jest już otwarte biuro GOPS w Udaninie [foto]

GOSP w urzędzie w Udaninie fot.: GU

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jedną z pierwszych decyzji po objęciu stanowiska wójta było przeniesienie GCI do Gminnej Biblioteki Publicznej oraz zaadaptowanie dawnego GCI pod potrzeby GOPS'u.

Część pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej została przeniesiona na parter. Wójt Wojciech Płaziuk wziął pod uwagę liczne prośby ze strony mieszkańców i dzięki jego decyzji ludzie starsi oraz osoby niepełnosprawne od połowy marca mogą załatwiać swoje sprawy w sposób dla nich przystępny, ponieważ zostały zniwelowane bariery architektoniczne, które miały miejsce do tej pory. Na parterze został także wyodrębniony pokój do przeprowadzenia rozmowy w sytuacjach trudnych i kryzysowych dla rodzin i indywidualnych klientów GOPS'u.

Biuro na piętrze zostało odświeżone i przekształcone w salę konferencyjną, w której będą się odbywać liczne szkolenia i kursy organizowane przez GOPS.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego stanowiska komputerowego oraz ksero dla osób w trudnej sytuacji materialnej, po uzgodnieniu z pracownikami GOPS'u.

W Gminnej Bibliotece Publicznej mieszkańcy gminy mogą korzystać ze stanowiska komputerowego w celu utworzenia CV, skorzystania z Internetu, przesłania maila oraz wydruku. Istnieje także możliwość odpłatnego kserowania. Cennik korzystania z poszczególnych usług jest dostępny w bibliotece.

Dodatkowo część placu za bud. 86b została przekształcona pod parking samochodowy dla pracowników Urzędu Gminy oraz GOPS'u, dzięki temu cały parking przy Aptece będzie dostępny dla mieszkańców gminy.

GU

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jest już otwarte biuro GOPS w Udaninie [foto]

  2019-04-12 18:25:39

  gość: ~BARABASZ

  śmiech na sali . toś na zmieniał WojcieCHU ! takich zmian możemy się spodziewać w Udaninie przez najbliższe 5 lat.to gminne rewolucje,a nie zmiany

 • 2019-04-13 14:32:47

  gość: ~Wojciec

  @~BARABASZ
  Gmina idzie mocno do przodu!!! Są robione drogi i inne duże projekty. Ta decyzja dotyczy jest na pewno dobrze odebrana przez mieszkańców tych, którzy mieli utrudniony dostęp do biura na piętrze. A wykonanie parkingu dla pracowników to strzał w dziesiątkę. Teraz parking przy aptece ma wolne miejsca!

 • 2019-04-15 22:29:23

  gość: ~BARABASZB

  @~Wojciec
  WojcieCHU mocno to mocna przesada! Tak wiem wokół domu bedzie wycacane. Wyczyścić rzekę panu mariuszowi (hit przed wyborczy)Z Piekar. Coś przyniesiesz coś odmalujesz itd. Ale to zrobisz za nasze pieniądze i swoimi pracownikami. Ponoć już zaprzepaściłeś kasę na kościół św Urszuli no i samochód Bojowy dla osp. A co do drogi to jeszcze nie twoja zasługa i to już mamy wyjaśnione WojcieCHU!

 • 2019-04-17 16:38:10

  gość: ~BARABASZ

  ostatnio dodany post

  @~Wojciec
  "i inne duże projekty " Uuu
  WojcieCHU wymień proszę chociaż 2.
  może przez 5 lat ze 2 proj n

 • 2019-04-16 10:30:55

  gość: ~Co to za uśmiechnięty

  Ino mu broszkę przyczepić,idento.

REKLAMA


REKLAMA