POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jest przetarg na przebudowę dworca w Malczycach. Znamy szczegóły. Mamy wizualizację

Dworzec w Malczycach fot.: PKP SA.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kilka dni temu spółka Polskich Kolei Państwowych ogłosiła przetarg na przebudowę dworca kolejowego w Malczycach.

Budynek dworca w Malczycach posiada trzy kondygnacje, w tym piwnicę oraz poddasze. Na parterze - oprócz holu głównego i kas biletowych oraz toalet - umiejscowiony zostanie komisariat policji. Piętro wyżej zajmie gminna biblioteka, natomiast w piwnicach zostaną umiejscowione serwerownia, kotłownia oraz pomieszczenie z monitoringiem.

W projekcie przewidziano także 10 miejsc postojowych po zachodniej stronie obiektu oraz 6 po wschodniej, w tym dla osoby niepełnosprawnej, rodzin z dziećmi oraz tzw. kiss&ride, czyli miejsce postoju tymczasowego. Dodatkowo powstanie parking dla rowerów z wiatą i stojakami.

Przetarg na przebudowę został ogłoszony kilka dni temu. Termin składania ofert mija 20 maja tego roku. Na realizację zadania firma, która złoży najtańszą ofertę (cena stanowi jedyne kryterium), będzie miała 65 tygodni od momentu podpisania umowy.

Co z mieszkańcami?

W budynku dworca w Malczycach mieszkały dwie rodziny. Warunkiem współpracy z PKP, a co za tym idzie - przeprowadzenia remontu - była relokacja dotychczasowych mieszkanców. Rozmowy trwały długo, ale ostatecznie gmina doprowadziła do ich pomyślnej finalizacji. - Mieszkańcy przeprowadzą się do nowych miejsc do końca kwietnia. Jedna z rodzin zamieszka przy wykupionym przez nas mieszkaniu na osiedlu przy Klonowej, a druga przy ulicy Wąskiej. Zaznaczam, że właścicielem obu lokali jest samorząd, są one wynajmowane - komentuje Piotr Frankowski, wójt gminy.

 

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA