POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Budowa żłobka powinna zakończyć się jeszcze w tym roku

Żłobek powstanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej fot.: freepik

Gmina Kostomłoty ogłosiła przetarg na budowę żłobka w sercu gminy.

Obiekt powstanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej w Kostomłotach, w miejscu znajdującego się tam obecnie budynku gospodarczego.

- Do tej pory znajdowały się tam działki nauczycielskie. Wypowiedzieliśmy umowy i posprzątaliśmy teren - informuje Janina Gawlik, wójt gminy Kostomłoty.

Żłobek podzielony będzie na cztery strefy funkcjonalne. Pierwszą strefę stanowić będą pomieszczenia biurowe administracyjno-socjalne dla pracowników żłobka. W drugiej przewidziano pomieszczenia techniczne tj. kotłownia, szatnia i wózkownia. Trzecią tworzą trzy sale dla dzieci w wieku 1-3 lat. Każda sala przeznaczona będzie dla 20 dzieci i posiadać będzie zaplecze sanitarne i sypialnię. W ostatniej - czwartej - strefie zlokalizowano zaplecze kuchenne. Poza tym teren żłobka zostanie ogrodzony. Powstanie tam również plac zabaw z huśtawkami i pisakownicą.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców, ale i przedsiębiorców. Zwalniamy pracujące matki z obowiązku opieki nad maluszkami, przejmujemy ją na siebie. Pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości 1,3 mln złotych. Jesteśmy zobligowani do ukończenia inwestycji jeszcze w tym roku, natomiast dzieci najpóźniej będziemy przyjmować pod koniec marca przyszłego roku. Oprócz tego staramy się o środki na dwuletnie prowadzenie żłobka. Mówimy o kwocie 3,5 mln na doposażenie i funkcjonowanie obiektu. Wszystko wskazuje zatem na to, że przez pierwsze dwa lata miesięczne czesne wynosić będzie symboliczną kwotę 100-200 złotych - dodaje Janina Gawlik.   

Oferty na budowę można składać do 25 kwietnia. Pod uwagę - oprócz ceny - brany będzie także okres gwarancyjny, jaki wykonawca zadeklaruje w aplikacji.

emka

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budowa żłobka powinna zakończyć się jeszcze w tym roku

  2019-04-19 20:17:32

  gość: ~Fachowiec

  Nierozumiały jest ten pośpiech.
  Oczywiście można technicznie wybudować w jeden sezon.
  Najlepiej jest jednak jeden sezon stan surowy, drugi wykończenie.
  Potem całą tą wilgoć (stropy, tynki, itd) te dzieciaczki wciągną płucami.
  W życiu bym tam malucha nie posłał.

 • 2019-04-22 14:42:00

  gość: ~Wyborca

  Wójcina sie spieszy bo juź obiecała prace dla swoich przydupasów.w goszu to ma dwie dyrektorki naraz taki pośpiech.

 • 2019-04-26 09:39:26

  gość: ~gość

  @~Wyborca
  Dwie dyrektorki, z-ca wójtowej tez koleżanka zarabiająca sporą sumkę a takie oszczędności miały być!!

 • 2019-04-24 10:55:51

  gość: ~MONIKA

  Po co ten żłobek znowu zastrajkują jak teraz i co trzeba prywatnie nająć nianie zastanawiam się czy nie oddać dziecka do prywatnego przedszkola w Środzie Śląskiej
  jak sądzicie

 • 2019-07-30 11:11:29

  gość: ~Inga

  ostatnio dodany post

  O Boże,- żłobek,500+,zniżki na autobusy,emerytury,zniżki w sklepach,przepuszczanie kobiety w ciąży bez kolejki w sklepie i przychodni,wyprawka 300+....qwa wszystko dzieci!!!i dzieci rodza dzieci..23 lata i 3 dzieci!Emeryci 1100zl mieli dostać- dostali 888zl.Może z tych 500+powinni podatek zabierać??

REKLAMA