POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Ponad trzy tony tytoniu, marihuany i amfetaminy. Zatrzymani mieszkańcy powiatu

Na posesji jednego z mieszkańców powiatu średzkiego zabezpieczono znaczne ilości tytoniu bez akcyzy fot.: KPP w Środzie Śląskiej

W jednej z miejscowości powiatu średzkiego policjanci zabezpieczyli 3300 kilogramów nielegalnego tytoniu. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby.

Interwencja była wynikiem prowadzonej sprawy operacyjnej, podczas której średzcy policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu średzkiego może posiadać znaczną ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Skutkiem przeszukania posesji 31-letniego mężczyzny było odkrycie kilkudziesięciu worków z tytoniem w jednym z pomieszczeń gospodarczych, natomiast w pokoju zabezpieczono 77 paczek papierosów bez znaków akcyzy. – Podczas czynności policjanci zabezpieczyli łącznie 3300 kilogramów tytoniu, którego szacunkowa wartość uszczupleń z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz podatku VAT wynosi blisko 3,5 miliona złotych – informuje asp. szt. Marta Stefanowska z KPP w Środzie Śląskiej.

Na tym jednak nie koniec. Okazało się bowiem, że podczas interwencji średzcy funkcjonariusze trafili na woreczki strunowe z suszem roślinnym i sproszkowaną białą substancją. Testy potwierdziły, że to marihuana i amfetamina.

31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W związku ze sprawą średzcy policjanci zatrzymali również innego mieszkańca powiatu średzkiego w wieku 32 lat. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutu przechowywania wyrobów akcyzowych w postaci krajanki tytoniowej oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy, powodując uszczuplenie należności w podatku akcyzowym. Ponadto młodszy z mężczyzn odpowie również za posiadanie środków odurzających – dodaje asp. szt. Marta Stefanowska.

Za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Identyczna kara grozi za posiadanie środków odurzających.

EMka.news

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ponad trzy tony tytoniu, marihuany i amfetaminy. Zatrzymani mieszkańcy powiatu

  2019-04-25 08:39:55

  gość: ~KOWAL

  Jak pisze się artykuł to należy zrobić to porządnie,dane klientów,miejscowość itd,a nie my biedni czytelnicy musimy dopowiadać sobie resztę,ale syfiarska robota redaktorków

 • 2019-04-25 12:35:01

  gość: ~Śmieszne

  ostatnio dodany post

  Czy tajna jest miejscowość czy tylko nazwisko sprawcy?

REKLAMA


REKLAMA