POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Prezes ZNP: "Dzisiaj zawieszamy strajk, ale nie protest!". Dzieci wracają do szkół

Protest nauczycieli fot.: anbo

W poniedziałek wznowione zostaną zajęcia w szkołach. W sobotę zawieszony zostanie strajk nauczycieli.

- Od soboty, 27 kwietnia ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy. Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap. Mamy program: „Szkoła na szóstkę” mi dajemy premierowi czas na jego realizację do września! - poinformował w trakcie konferencji prasowej Sławomir Broniarz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Program zakłada między innymi wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB, odchudzenie podstaw programowych, w tym lekki tornister, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, czy zmniejszenie biurokracji w szkołach.

Rozpoczynamy budowę szerokiej koalicji na rzecz stworzenia tzw. pakietu wrześniowego - mamy kalendarz spotkań ze środowiskami, które identyfikują się z mocnym systemem edukacji w naszym kraju - mówił.

Chciałbym powiedzieć tu jasno: prawda jest taka, że strajk mógłby być prowadzony dalej. Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my. Nauczyciele i rodzice. I dlatego, w porozumieniu z samymi uczniami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku - kontynuował. 

Dodał także, że przez ostatnie dni udało się wynegocjować wiele: 10 proc. podwyżki od września, skrócenie awansu zawodowego z 15 do 10 lat, uwolnienie dodatku stażowego. - Wprowadziliśmy także do debaty publicznej sprawę zarobków nauczycieli i innych pracowników szkół i przedszkoli. To jednak nadal nie rozwiązuje najpoważniejszych problemów, przekładających się na dobro uczniów: czasu dla nich, podstawy programowej, utrzymania w zawodzie najlepszych - informował.

Dziś zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku. 
Panie Premierze Morawiecki, siadamy do pracy, radzę zrobić to samo. 
Proszę być gotowym na wrzesień - dodał na zakończenie.

em

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Prezes ZNP: "Dzisiaj zawieszamy strajk, ale nie protest!". Dzieci wracają do szkół

    2019-04-26 00:13:35

    gość: ~czacza

    No i Broniarz d--- kiedy z pisu kupa!

  • 2019-04-26 07:36:01

    gość: ~ja

    walka walka walka no ciągle walczą Ci nauczyciele

  • 2019-04-26 07:53:39

    gość: ~gość

    @~ja
    Tak naprawdę po raz pierwszy od 23 lat

  • 2019-04-26 07:52:44

    gość: ~To ja

    Po tym wszystkim mam ochotę na strajk rodziców i dzieci. Są chętni ?

  • 2019-04-26 07:55:46

    gość: ~gość

    @~To ja
    Dzieci i rodzice to prowadzą strajk od lat. Rodzice strajkują poprzez hodowanie swoich dzieci, a dzieci poprzez ciągłe żądznia i brak samodzielności

  • 2019-04-26 08:35:17

    gość: ~Tinq

    @~gość
    Co racja to racja...z tego co wiem to strajk mial tez obudzic rodzicow ze szkoła to nie przechowywalnia dzieci i nie wychowywanie za rodzica,tylko miejsce to edukowania.
    A Maddki i Janusze mysla inaczej....

  • 2019-04-26 08:47:40

    gość: ~mła

    Tak pokazało środowisko pedagogiczne,że król jest nagi i jest nikim .Bo przecież tylko im się należy tej niby lepszej części.Ale już za miesiąc wybory do europarlamentu i wtedy się okaże kto tam zasiądzie, a Polacy nie gęsi i swój rozum mają.Pozdrawiam środowisko i trzymam za Was kciuki bo to jeszcze nie koniec.

  • 2019-04-26 11:06:53

    gość: ~Długi weekend

    Choć strajk nauczycieli od soboty będzie zawieszony, w wielu szkołach we Wrocławiu w przyszłym tygodniu i tak nie będzie lekcji. Powód? Dyrektorzy już wcześniej zaplanowali, że przedłużą o poniedziałek i wtorek długi weekend majowy...

  • 2019-04-26 13:59:50

    gość: ~Igor

    @~Długi weekend No i gra

  • 2019-04-26 12:23:23

    gość: ~wstyd

    Nauczyciele walczą o godne zarobki i mają do tego prawo! Jak czytam te teksty ,,nie podoba się, to na strefę,, to szlag jasny mnie trafia! Zastanowiliście się kto będzie uczył wasze dzieci? Cieszcie się, że są jeszcze nauczyciele,którzy uczą w ojczystym języku , bo z tego co wiem na strefie słychać coraz częściej inny język!!! Roszczeniowi rodzice, roszczeniowe społeczeństwo,krytykujące wszystkich, za wszystko! A wy rodzice? Zajmijcie się wychowaniem swoich pociech , bo póki co daliście świetny przykład nietolerancji i braku szacunku do drugiego człowieka!Wstyd!

  • 2019-04-26 17:11:09

    gość: ~Grycja

    @~wstyd
    ...dokładnie,zapraszaja na strefe a sami nie chca pracowac..wiec Obcokrajowcy przejmuja
    Wstyd

  • 2019-04-26 20:45:46

    gość: ~Maddka

    @~Ting I za to obudzenie rodziców Państwo miało dołożyć każdemu nauczycielowi do wynagrodzenia 1000 zł(słownie tysiąc złotych). Nie mniej, nie więcej, tylko tysiąc!!!!!!!!

  • 2019-04-27 11:59:09

    gość: ~obserwator

    @~Maddka
    Nie, spokojnie, nauczycielom nie dadzą. Za to sobie przyznają znacznie więcej. I zapłacisz im i nawet nie piśniesz. I o to chodzi - niech się pospólstwo żre między sobą, a ugrywa na tym kto ma ugrać. Nie widzicie tego? Jak Wy będziecie tak wszystkim zazdrościć i jadem pluć, to i na Was naplują, kiedy będziecie w potrzebie. Biedny ten polski naród, bo głupi. A głupi bo biedny. I każda władza robi z nim co chce :(

  • 2019-04-27 15:35:32

    gość: ~To prawda

    @~obserwator Naród głupi, chamski i prostacki! Słyszałem dzisiaj w reportażu o nauczycielach , że w mniejszych miastach dochodziło do takich sytuacji, że przechodzeń opluł nauczycielkę ( starszy człowiek, pewnie katolik ! ) i padaly wyzwiska pod ich adresem i przekleństwa! To jest normalne drodzy rodzice?! Tego uczycie swoje dzieci!?

  • 2019-04-27 20:17:28

    gość: ~the

    @~To prawda --- to nie był katolik to był na pewno wyborca po, a oni przecież nie chodzą do kościoła

  • 2019-04-28 11:05:13

    gość: ~Przykro ale

    @~the Przykro mi , ale tak zachowują się właśnie niby katolicy z wybranymi przez pisowskie media i doktrynę tfu ojca dyrektora! Trzeba mózgu nie mieć, żeby wierzyć w te bzdury pokazywane przez reżimową tv, kiedy rzeczywistość pokazuje zupełnie co innego! No ale odmóżdżone towarzystwo przestało myśleć tylko dają się prowadzić małemu zakompleksionemuJarusiowi , który tak naprawdę ma Was w D ,smieje sue z waszej tepoty a chodzi mu jedynie o WŁADZĘ I KASĘ !!!

  • 2019-04-28 20:15:57

    gość: ~the

    @~Przykro ale -- zmień pracę, weż kredyt, wyłącz tvn bo żółć ci oczy zalewa

  • 2019-04-28 19:47:25

    gość: ~nauczycielka

    To jest straszne, kiedy rodzice tak bardzo nienawidzą nauczycieli, życzą im źle, grożą (bo i takie słowa padały w lokalnej prasie), zniesławiają itd. Jak potem można potem przyjść do nauczyciela i prosić - a to o poprawę sprawdzianu ( kolejną) dla synka, rozmowę , odpisywanie na maile, wycieczkę kilkudniową,etc. ???

  • 2019-04-28 20:00:47

    gość: ~Maddka

    Współczuję wszystkim,którzy nie potrafią pogodzić się z porażką i szukają winy u wszystkich tylko nie u siebie.

  • 2019-04-29 11:51:22

    gość: ~Maddka

    Tak na koniec jeszcze dodam,że jad i żółć z obu stron się wylewa:i tych popierających i ze strony przeciwnej.Wyzywanie od: ciemnogrodu,katoli,pisiorów itd." raczej źle mówi o dobrym wychowaniu lub wpływ mają u nich media.Zacznijmy wszyscy myśleć samodzielnie, nie poddawać się manipulacji,bo komuś bardzo na tym zależy!
    Pozdrawiam wszystkich: matka,katoliczka(często upadła,na szczęście miejsce w Kościele jest i dla takich wierzących),patriotka,człowiek z gminu.

  • 2019-04-30 21:45:05

    gość: ~Mccarthy

    ostatnio dodany post

    Broniarz wracasz do I klasy