POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Tomasz Sobczak po raz kolejny najlepszy w Malczycach. Wśród kobiet królowała Anna Figarska [foto]

Biegaj z nami Malczycami 2019 fot.: EMka.news

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Po raz piąty biegacze z całego województwa (i nie tylko) stanęli na starcie „Biegaj z nami Malczycami” - sportowej wizytówce gminy Malczyce.

Uczestnicy mieli do wyboru pięć kategorii: bieg główny (5,5 km), bieg rodzinny (2,8 km), marsz nordic walking (2,8 km), bieg młodzieńczy (1,2 km), bieg krasnala (300 m).

Tradycyjnie przed startem rozgrzewkę poprowadziła Justyna Uran z Be Fit ze Środy Śląskiej. Punktualnie o 12.00 na starcie pojawili się najmłodsi, którzy rywalizowali w biegu krasnala. Do pokonania było jedno okrążenie wokół boiska. W sztuce tej najmłodszym uczestnikom pomogli rodzice, a każdy „krasnal” otrzymał na mecie pamiątkowy medal.

Następnie przyszedł czas na bieg młodzieńczy. Najlepszym na dystansie 1200 metrów okazał się Kornel Czarnecki z czasem 5:00. Tuż za nim na metę dobiegli Kamil Nowanoinik (5:06) i Robert Giergielewicz oraz Kamil Brzeziński (obaj z czasem 5:14). Wśród dziewcząt najlepsza była Katarzyna Kowalczyk ze świetnym czasem 5:24. [BIEG MŁODZIEŃCZY – zobacz pełne wyniki]

O godzinie 12.30 wystartowały 3 kategorie, na czele z biegiem głównym. W marszu nordic walking zwyciężyła Anna Zaczyńska z czasem 19:22, pokonując wszystkich panów w stawce. Wśród mężczyzn najlepszy był Krzysztof Skiba (19:23), drugi okazał się Sławomir Frydecki (19:29), a na trzecim stopniu podium stanął Jarosław Morawski (19:31). Spośród Pań na pudło weszły Małgorzata Mazur (21:00) i Natalia Nowak (21:25). [MARSZ NORDIC WALKING – zobacz pełne wyniki]

W tym roku bezkonkurencyjni w biegu rodzinnym okazali się Mańkowscy z Chomiąży, wykręcając wynik 13:27 i sięgając po złoto. Rodzina Pirus ze Środy Śląskiej z czasem 15:43 uplasowała się na drugim miejscu, zaś brąz zawisnął na szyjach ubiegłorocznych zwycięzców. Rodzina Mazurów ze Środy Śląskiej również zanotowała czas 15:43. [BIEG RODZINNY – zobacz pełne wyniki]

W biegu głównym ponownie zwycięzcą okazał się Tomasz Sobczyk z MKS Siechnice, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik o niespełna pół minuty (18:05). Chwilę za nim na metę wbiegł Przemysław Stempnik z JKS Salamandra z czasem 18:22. Trzeci był Mariusz Posłuszny z Akb Esemas (19:31). Wśród pań najszybsza okazała się Anna Figarska z Aqua Fit Środa Śląska z czasem 22:18. Za nią dotarła Katarzyna Dajer z Lubiąża (22:26), a podium zamknęła Kamila Woźniak ze Środy Śląskiej (25:29). [BIEG GŁÓWNY – zobacz pełne wyniki]

W tym roku dodatkowo uhonorowano najszybszego samorządowca. Okazał się nim Marcin Popiuk – skarbnik gminy Malczyce. Dobiegł na metę z czasem 23:50. [SAMORZĄDOWCY – zobacz pełne wyniki]

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę oraz wodę. Zwycięzcom dodatkowo wręczono nagrody rzeczowe. Oprócz tego do dyspozycji najmłodszych były dmuchańce.

[GALERIĘ ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA ZNAJDZIECIE TUTAJ]

EMka.news

35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Tomasz Sobczak po raz kolejny najlepszy w Malczycach. Wśród kobiet królowała Anna Figarska [foto]

    2019-04-29 09:20:16

    gość: ~Malczyce

    Dla kogo ta "impreza"? Z naszych podatków bawia się obce gminy, a my dalej dziurawe drogi, brak chodnikow, niedocenieni mieszkańcy. Wstydź się wojcie.

  • 2019-04-29 10:26:52

    gość: ~Ktoś

    @~Malczyce
    Polecam maść na ból dupy

  • 2019-04-29 10:20:08

    gość: ~Piotr

    dobrze że wójt pobiegał i nie był agresywny :-)

  • 2019-04-29 12:13:24

    gość: ~Inga

    Włodarz na 3 zdj.mina cfaniaka

  • 2019-04-29 12:14:43

    gość: ~Igor

    @~Inga
    Miejmy nadzieję że dowiemy się jaki będzie finał nie dawnej akcji.Że sprawa nie ucichnie

  • 2019-04-29 13:42:53

    gość: ~KOWAL

    A wójt i wójtowa??spokojnie dobiegli czy znowu mordobicie było???

  • 2019-04-29 16:11:40

    gość: ~kibic

    @~KOWAL
    Z niecierpliwością i drżeniem serca czekamy na wieczorne wydanie wrocławskich FAKTÓW. Mam nadzieję, że nie będzie tam znowu informacji wójta o "brutalnej akcji średzkiej policji".

  • 2019-04-29 16:28:30

    gość: ~obserwator

    Dobrze że mu Czesiu Dudziński utwardził drogę do gaiku a Skóła wybudował halę i nowe boisko, bo nasz Franio niewiele zrobił przez 5 lat, aby taką imprezę popularyzować. Chyba ze będą biegać po ul. pocztowej wykonanej przez zaprzyjaźnioną firmą, ale tam z powodzeniem można uprawiać motocross - taka nierówna i fatalny stan po 3 latach. użytkowania.

  • 2019-04-30 08:27:22

    gość: ~gość

    @~obserwator
    Co prawda to prawda. Ale port sprzedany na domiar złego

  • 2019-04-29 21:50:09

    gość: ~mono

    Mam pytanie do radnych - czy oficjalnie dowiemy sie ile kosztowała ta impreza?

  • 2019-04-30 10:07:27

    gość: ~Biegacz

    @~mono
    A Ty to pewnie jeden z tych co lubią narzekać bo nic nie zyskali.
    Pewnie siedzisz na dupie i żal cię ściska że nie potrafisz biegac.
    My,biegacze " płacimy podatki,opłacamy z własnych pieniędzy opłaty startowe,gminy mają fundusze na promowanie sportu.
    Takie imprezy są jak najbardziej potrzebne.
    Pozdrawiam wszystkich biegaczy.
    Biegajcie ,bieganie jest OK.

  • 2019-04-30 16:21:15

    gość: ~z Malczyc

    @~Biegacz
    "My biegacze" niech się sami organizują i za swoje podatki, opłaty startowe itd. A pieniądze na promowanie sportu? Gdzie je widzimy? Gmina powinna zapewniać przede wszystkim promowanie sportu dla SWOICH mieszkańców, a takie imprezy nie są do życia nikomu potrzebne i koniec kropka.

  • 2019-04-30 16:51:56

    gość: ~Biegacz

    @~z Malczyc
    ,,Gmina powinna zapewniać przede wszystkim promowanie sportu dla SWOICH mieszkańców".
    Widzę że jesteś bardzo niedouczoną osobą.
    Właśnie gdyby nie przyjezdne osoby z innych ,,Gmin,, to wiele osób by niewiedziało o istnieniu takich tam Malczyc.
    To właśnie jest sposób na promocję waszego regionu.
    I właśnie osoby które brały udział w tym biegu, opłacając wpisowe przyczynili się do promocji Malczyc.
    Bez pozdrowienia..

  • 2019-04-30 19:11:11

    gość: ~Bond

    @~Biegacz
    Na pewno będą kojarzyć Malczyce z akcją policji Fakty Wrocławskie i wójta Frania w roli głównej

  • 2019-04-30 22:53:54

    gość: ~ona

    @~Bond Faktycznie z biegu głównym 14 osób z Malczyc. Liczba zwala z nóg.

  • 2019-04-30 22:19:09

    gość: ~Ewa

    Jak wy się nie potraficie bawić tylko narzekać to inne gminy się bawią u nas i bardzo dobrze!!! Żal wam dup... ściska

  • 2019-05-01 08:33:28

    gość: ~aba

    @~Ewa No właśnie bawią się dobrze - razem z wójtem. O reszcie mieszkańców gminy gospodarz się nie martwi - ma to gdzieś ....

  • 2019-05-01 10:00:27

    gość: ~Ewa

    @~aba
    A kto Wam broni bawić się na takich imprezach. Przecież to impreza dostępna dla wszystkich !!! Ja jestem z malczyc i brałam uczestnictwo tych biegach. Było wspaniałe !!! Bardzo lubię takie imprezy !!!! Są genialne !!! Przyszłam z cała swoją rodzina. Ty tez mogłaś skorzystać nie było zamknięte !!!! Wiec takie komentarze są dla mnie śmieszne !!! A zreszta co mnie to obchodz. Ja i moja rodzina świetnie się bawiła. A reszta ludzi którzy przez swoją głupotę nie korzystają z tak fajnych rzeczy mnie nie interesuje. A śmieszą mnie te komentarze bo nie byliście a macie najwiecej do powiedzenia

  • 2019-05-01 14:38:59

    gość: ~do pani ze sklepu

    @~Ewa Trochę mnie bawią te Pani wpisy, ale bardziej niż zabawę na świeżym powietrzu polecam lekturę budżetu gminy Malczyce. Mam nadzieję, że czytanie ze zrozumieniem nie jest dla Ciebie problemem.

  • 2019-05-01 18:50:53

    gość: ~Ewa

    @~do pani ze sklepu
    Nie interesuje mnie lektura budżetu malczyc !!! Od tego są radni !!! Niech się tym interesują. Mnie waśnie interesuje takie rzeczy ze coś się dzieje można wyjść z rodzica i wspólnie spędzić czas !!!

  • 2019-05-02 10:30:20

    gość: ~Adam

    @~Ewa
    No i właśnie przez takie "EWY",a raczej przez malczyckich "Januszów i Grażyny" mamy to co mamy. Budżet gminy jej nie interesuje, ale "takie rzeczy" już tak. Ale czego tu wymagać. Jaki wójt - tacy wyborcy. I tylko "!!!" potrafi, a już dwa zdania po polsku napisać - zbyt trudne.

  • 2019-05-03 09:33:12

    gość: ~Michal

    @~Adam

    Panie Adamie. Czy myśli Pan, że kogoś innego interesuje Pana portfel w środku ? Uważam, że ewa ma racje. Sprawy budżetu nie są sprawami ludzi trzecich tylko tych, kogo one dotyczą, jeżeli chodzi, o złożenie po polsku zdań proszę popatrzeć na siebie a później zwracać uwagę. Pana wpisy bardzo przypominają wpisy jednej z nauczycielek ze szkoły Malczyce. Czyżby to Pani ? Nie wstyd Pani jeszcze pisać takie komentarze i obrażać innych ludzi tylko na tyle Panią.

  • 2019-05-03 10:44:37

    gość: ~Adam

    @~Michal
    Widać jakie masz pojęcie o tym, co się dzieje wokół nas. Budżet gminy równasz do swojego portfela? Dla twojej informacji - gmina to My wszyscy, mieszkańcy m.in. Malczyc. I nikt inny na ten budżet się nie sklada, tylko właśnie MY. Więc to nie jest uprawnienie, ale właśnie obowiązek każdego z nas interesować się tym, na co idą nasze podatki, które tworzą budżet gminy. Więc jak codziennie Michale zagladasz do swojego portfela, tak codziennie powinieneś się przyglądać temu, co się dzieje z pieniędzmi gminy, bo one też są Twoje. Więc nie wymagaj od radnych, bo wybrałeś, kogo wybrałeś ale przede wszystkim zacznij wymagać od siebie, bo czas najwyższy żeby o Malczycach zaczęto mówić z szacunkiem, a nie tylko przez pryzmat afer policyjnych, chorych nadgatstkow, kontroli CBA, wylewanych ścieków do Odry, dziwnie dobieranych do pracy ludzi (patrz np ZOZ). A teraz zastanów się od czego, a raczej od czyich rządów to się zaczęło? Czy nadal tak ma być? Ja też liczyłem na młodego, niezależnego człowieka, który będzie zarządzał portfelem gminy. I co? I zawiodłem się. Ale potrafię wyciągać wnioski, wierzę, że większość mieszkańców tak jak ja przejrzalo na oczy i wkrótce ta farsa się skończy. I zwycięży po prostu przyzwoitość.

  • 2019-05-03 21:25:56

    gość: ~Michal

    @~Adam
    Hahha oj Pani nauczycielka poczuła się urażona. Żal mi Pani. I proszę się tak nie denerwować bo to na zdrowie nie wychodzi. Jestem dumny z mojej gminy z tego co jest robione w tej gminie. Nie obchodzą mnie pani wnioski. Proszę zacząć robić to co Pani wychodzi najlepiej. I nie obrażać ludzi !!!

  • 2019-05-03 23:15:57

    gość: ~Goja

    @~Michal
    No i się zaczęło od biegów propagowaniu sportu A skończyło na polityce.Brawo.Ludzie opamiętajcie się, chociaż raz bez zbędnych komentarzy na temat naszego włodarza☺.

  • 2019-05-04 13:27:55

    gość: ~Adam

    @~Michal
    Nie będę odnosić się do twojego hejtu Michale, bo widać twój poziom inteligencji po jakości wpisów. Ale jak widać, nie potrafisz nic konkretnego napisać oprócz opluwania innych. Nie będę Ci tłumaczyć kim jestem z zawodu, bo widać, że ty wiesz już lepiej niż ja sam. Wiesz jaką mam płeć, wiesz jaki zawód wykonuję. Więc nie mam zamiaru z tobą dyskutować, bo i po co. Skoro nie potrafisz trafnie ocenić sytuacji, nie potrafisz kulturalnie i inteligentnie odpisać, więc najlepiej zaatakować bzdurnie i bez konkretów. Więcej rozsądku ci życzę, mniej pozornej oceny. Adam.

  • 2019-05-04 17:49:31

    gość: ~Michał

    @~Adam
    Proszę przestać pisać te bzdury o inteligencji itp. Jeżeli by była Pani tak dobra nauczycielka jak Pani na swój temat się wypowiada na pewno by Pani nie była tylko nauczycielka w szkole jak malczyce!!!

  • 2019-05-04 17:52:36

    gość: ~Katarzyna

    @~Michał
    Michał jeżeli Pan mówi o tej Pani co ja myśle !!! To nie warto zaczynać rozmowę !!! Brawo Malczyce super było pobiegać !!! :)

  • 2019-05-04 17:57:27

    gość: ~Justyna środa śląska

    @~Katarzyna
    Brawo Malczyce !!! Biegaliśmy z Wami. Do zobaczenia za rok ;)

  • 2019-05-04 18:01:18

    gość: ~Karol

    @~Adam
    Możesz chociaż trochę być miły dla ludzi!!! Jeżeli nie podoba Ci sie funkcjonowanie gminy. To zrób coś z Tym a nie obrażasz innych. Myśle ze twoje wypowiedzi właśnie są nie kulturalne j inteligentne. Brak mi słów !!!

  • 2019-05-04 20:21:18

    gość: ~Aleks

    @~Karol
    A nadgarstki już zdrowe? Pisać pozwalają? Hahahahahha

  • 2019-05-05 09:27:12

    gość: ~lekarz patolog

    @~Aleks Na cudowne uzdrowienie nadgarstków i nadwyrężonego barku być może miała ubiegłotygodniowa wizyta w urzędzie gminy - policji, która prawie 1/2 dnia wypełniła ramowy dzień naszego "mocno zapracowanego" włodarza. Raczej nie przybyli aby pogratulować "miejsca na pudle" w malczyckich biegach ale raczej postawić mocne argumenty i zarzuty naszemu gospodarzowi!!

  • 2019-05-05 11:49:37

    gość: ~miss foto

    A może jeszcze wójt dołoży fotkę ze wspólnym zdjęciem policji, z którą do nie dawno tak bardzo lubił się fotografować a teraz fatalnie o niej na swoim FB opisuje i blado to wszystko wygląda!!!!

  • 2019-05-06 16:11:57

    gość: ~franio

    ale franek lubi z innych idiotów robić i za wszelką cenę będzie chciał tak też potraktować Policję średzką. Ale NASZA WSPANIAŁĄ POLICJA NA TO SOBIE NIE POZWOLI. Trzymamy kciuki i powodzenia! Jesteście górą i dziękujemy za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

  • 2019-05-09 19:22:28

    gość: ~Malczyczanin

    ostatnio dodany post

    Kiedy skonczy sie panowanie tego czlowieka, jego elektorat to panstwo F. i cala reszta pijakow i narkomanow, mam nadzieje ze przy nastepnych wyborach ten pionek zostanie zbity, wstyd na cala polske, gmina jedna z biedniejszych w kraju ale zabawa trwa w najlepsze
    PS wojcie w nerwach nie bij zony