POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Policjanci, jadąc drogą krajową 94 w czasie wolnym od służby, w pewnym momencie zauważyli przed sobą pojazd marki Toyota.

Kierowca nie zachowywał jednolitego toru jazdy, jadąc na przemian raz jednym, raz drugim pasem. 

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu funkcjonariusze na wysokości 62 km drogi krajowej nr 94 zatrzymali kierującego, skutecznie uniemożliwiając mu tym samym kontynuowanie jazdy. Gdy jeden z policjantów otworzył drzwi od strony kierowcy, od razu poczuł wyraźną woń alkoholu. Jak się okazało w pojeździe znajdował się też pasażer, ale on również nie był w stanie prowadzić samochodu.

Przybyli na miejsce  średzcy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego, którym okazał się 27-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, natomiast pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

27-latek, gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Policjanci zajęli również tymczasowo mienie w wysokości 2500 złotych na poczet grożących przyszłych kar. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada uprawnienia do kierowania pojazdami, niemniej jednak za brak przy sobie prawa jazdy podczas kontroli drogowej został ukarany mandatem karnym.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej asp. szt. Marta Stefanowska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA