POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Chcą połączenia drogi krajowej 94 z autostradą A4. Trwają rozmowy

Spotkanie we Wrocławiu fot.: Gmina Miękinia

7 maja odbyło się spotkanie poświęcone połączeniu nowym traktem komunikacyjnym drogi krajowej 94 z autostradą A4.

Inicjatorem spotkania był Tymoteusz Myrda - członek zarządu województwa. W rozmowach wzięli udział także Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia oraz Marek Majerowski, radny powiatu średzkiego, a także Dariusz Stasiak (radny województwa) i Leszek Loch (dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu). 

Jednym z poruszanych tematów była kwestia przebudowy skrzyżowania w Błoniu. Według założeń miałoby powstać tam rondo. W kolejnym etapie droga łącząca dwa główne trakty położone na terenie powiatu średzkiego. - Zapewnienie sprawnej łączności pomiędzy drogą krajową nr 94 z autostradą A4 ma kolosalne znaczenie dla rozwoju i prowadzenia działalności gospodarczej w naszej gminie, w której z roku na rok inwestuje coraz więcej przedsiębiorców – podkreśla wójt gminy Miękinia

em

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Chcą połączenia drogi krajowej 94 z autostradą a4. Trwają rozmowy

    2019-05-08 09:08:15

    gość: ~hehe

    Oderwał się od rzeczywistości.

  • 2019-05-08 09:11:46

    gość: ~No

    @~hehe
    Na szczęście to już jego ostatnia kadencja.

  • 2019-05-08 09:12:52

    gość: ~hhhaaa

    @~No żartujesz chyba mam nadzieje jak i wielu innych jeszcze jedna przed wojtem

  • 2019-05-08 09:16:45

    gość: ~Daj spokój

    @~hhhaaa nikt na niego już głosować nie będzie. Idzie w złym kierunku. Przyjęli go w przedpokoju żeby stworzyć pozory rozmów. Zobacz z kim się zadaje. Śmiechu warte

  • 2019-05-08 11:53:27

    gość: ~Luttnianin

    @~hhhaaa
    Otóż to czas na nowego.

  • 2019-05-08 09:11:56

    gość: ~dohheee

    @~hehe a kto? bo wojt jak zwykle konkretnie do celu gratulacje

  • 2019-05-08 10:26:31

    gość: ~jasne

    Z Majerowskim do celu? Śmieszne. Prędzej do celi zawędrują.

  • 2019-05-08 15:20:03

    gość: ~marek

    @~jasne
    musi sie władza zmienić zeby tafił do celi,narazie jest nietykalny jedyna słuszna władza nieda mu krzywdy zrobić, pozdrowienia z legnickiej prokuratury

  • 2019-05-08 11:40:25

    gość: ~Mieszkaniec

    połączenie z A4 ?? przecież jest 94 połączona z A8
    nowa bezpośrednia droga do A4 to przesada, którędy przez nowe osiedla ? gdzie mieszkańcy chcą dróg lokalnych i spokoju

  • 2019-05-08 11:46:54

    gość: ~mn

    @~Mieszkaniec Był kiedyś plan od Juszczyna, za Wojczycami, obok dzisiejszej sortowni śmieci w Krynicznie i dalej... Może o to chodzi? Reaktywacja pomysłu?

  • 2019-05-08 13:00:25

    gość: ~Zmiana

    Pora na młodych, dziadek niech wnuki bawi.

  • 2019-05-08 16:39:29

    gość: ~The

    Oj wielu zabolało że jest gospodarz który wie czego chce i konsekwentnie realizuje swoje projekty dla dobra mieszkańców.

  • 2019-05-08 17:31:44

    gość: ~Xxx

    Rondo gdzie? W BŁONIU? Pan dziennikarz maturę chociaż ma? W BŁONIACH!!! NIE W BŁONIU! Nigdy nikogo nie pouczam, ale tutaj aż oczy zabolały...

  • 2019-05-09 07:39:35

    gość: ~jurekKILER

    Myrda swego czasu obiecywał u mnie na parafii że "jak będzie sieć szkieletowa nie będzie trzeba jeździć do LG składać telewizory autokarem ponad godzinę"
    faktem jest że LG już nie ma, więc chyba chłopak słowa dotrzymał. a Leszek Loch to jest gość który odpowiada za drogę Środa-Kąty. jak o nią dba to widzicie, żywotność dziury to minimum rok, po takim czasie ją dopiero łatają. jak ten duet się weźmie za budowę drogi to prędzej metro zbudują we Wrocławiu.......
    wiódł ślepy kulawego

  • 2019-05-09 08:35:03

    gość: ~Dobrze piszesz

    @~jurekKILER dlatego właśnie mówię, że Grzegorczyn stracił instynkt, albo ma złych doradców. Niestety starość nie radość.

  • 2019-05-09 08:56:40

    gość: ~ojzlemowisz

    @~Dobrze piszesz instynkt ma swietny jak widac po rozwoju gminy a Pan/Pani mam wrażenie ma parcie na stołek doradcy , niestety maruderow w naszej gminie nie trzeba

  • 2019-05-09 09:27:04

    gość: ~Waldek

    nowa droga ? po co ?
    jest sprawne połaczenie z Wrocławiem
    droga 346 środa śl - kąty wr jest już odciążona poprzez połączenie A4 z S3 w Legnicy, dzięki temu Tirów na tej drodze mniej
    rondo potrzebne od zaraz w Błoniach !

  • 2019-05-09 19:16:23

    gość: ~Malczyczanin

    Wojt Miekini super czlowiek...szkoda ze my w malczycach takiego pajaca mamy

  • 2019-05-10 15:09:35

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Malczyczanin
    Ty Marian drogę i parking zrób przy stacji w centrum Miękini bo tragedia. Ty daj już spokój z tymi fabrykami, mało piasku sprzedałeś ? Ty o mieszkańców zadbaj fanatyku fabryk.

  • 2019-05-10 18:09:14

    gość: ~edu

    @~Malczyczanin
    Słuszna uwaga. Do grona "wybitnych postaci z Malczyc" dołączył ten "wytłuszczony" radny powiatowy z Malczyc - na zdjęciu pierwszy duży kark od lewej.

  • 2019-05-10 17:01:40

    gość: ~Seba

    Nie rozumiem zdziwienia. Projekt tej drogi ma już prawie 10 lat. Jak ktoś dobrze poszuka w internecie, to znajdzie plany, wytyczone drogi, opracowania. Przecież po to budowano obwodnicę Brzegu, most na Odrze, obwodnicę Miękini, żeby pociągnąć trasę dalej do A4 i jednocześnie zrobić kolejną obwodnicę Wrocławia.
    Projektanci przyjęli 4 trasy, ostatecznie inwestor zaakceptował w 2010 r. dwa warianty - jeden przewiduje drogę do Kątów Wrocławskich, drugi do Kostomłotów. Droga ma iść polami - tylko w Pełcznicy przewidziano drogę środkiem zabudowy i konieczność rozbiórki kilku domów (miejmy nadzieję, że teraz postarają się o obwodnicę Pełcznicy).

  • 2019-05-10 21:35:06

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Seba
    no dobrze, ale za chwilę masz połączenie z 346
    będzie droga za kilka kim znowu droga ....