POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

30 wniosków w ramach Miękińskiej Inicjatywy Razem. Wszystkie z pozytywną oceną formalną

Urząd gminy w Miękini fot.: emka

Gmina Miękinia od lat realizuje konkurs grantowy "Miękińska Inicjatywa Razem". 

- Głównym założeniem programu jest aktywizacja mieszkańców poszczególnych sołectw położonych na terenie gminy, którzy są zarówno pomysłodawcami jak i wykonawcami projektów, natomiast samorząd kupuje materiały konieczne do ich wykonania - informują pracownicy urzędu. Mówimy tu między innymi o remontach ścieżek rowerowych, placów zabaw, budowie nowych miejsc rekreacji czy zagospodarowania przestrzeni publicznej w sołectwach.

Wnioskodawcy mogli ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 6 tys. złotych. Wartość programu grantowego w 2019 r. to 162 tys. zł. Złozono 30 wniosków. Ich autorami są zarówno sołectwa, jak i stowarzyszenia, czy kluby sportowe, a także koło łowieckie. Wszystkie aplikacje uzyskały pozytywną ocenę formalną. Na liście zadań, które mieszkańcy chcą zrealizować, znalazły się np.  budowa siłowni zewnętrznej w Pisarzowicach, Prężycach, Gałowie i Gosławicach, a także grillo-wędzarni w Żurawińcu. [pełna lista wniosków]

Wnioski teraz trafią do komisji konkursowej składającej się z trzech osób. Komisja oceni projekty pod względem merytorycznym i na tej podstawie przygotuje listę rankingową. Dowiemy się wówczas, którzy wnioskodawcy otrzymają wsparcie. 

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA