POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Vibracoustic świętuje 20-lecie działalności zakładu w Środzie Śląskiej

20-lecie działalności zakładu fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Firma Vibracoustic, specjalista w zakresie redukcji hałasu, wibracji i uciążliwości użytkowania, obchodziła 20 rocznicę powstania polskiego zakładu w Środzie Śląskiej.

W uroczystości wzięło udział około 600 pracowników i goście, w tym przedstawiciele lokalnych władz i partnerzy. 

Założony w 1999 roku polski oddział produkuje komponenty dla rozwiązań NVH w zakresie komfortu jazdy w przemyśle samochodowym.

- Nasz zakład w Środzie Śląskiej i jego pracownicy są ważną i silną częścią naszej światowej sieci. Od momentu założenia zakład w południowo-zachodniej Polsce stale się rozwija: w 2006 roku powstał drugi zakład produkcyjny działający w oparciu o najnowocześniejsze procesy technologiczne, a w 2013 roku została wybudowana nowa hala logistyczna. W 2018 roku zainwestowaliśmy około czterech milionów euro w powiększenie zakładu, co spowodowało utworzenie 50 nowych miejsc pracy. Ostatnie inwestycje podkreślają znaczenie Środy Śląskiej w naszej strategii rozwoju i efektywności - mówi Frank Müller, CEO firmy Vibracoustic AG.

- Jesteśmy bardzo dumni z dokonań naszego zakładu. Codziennie nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby osiągać jak najlepsze wyniki. Dodając komfort do motoryzacji jesteśmy rzetelnym partnerem dla naszych klientów - dodaje Grzegorz Hebdzyński, dyrektor zakładu w Środzie Śląskiej. - Cieszymy się, że możemy uczcić ten wyjątkowy dzień i podzielić się nim z naszymi pracownikami i lokalnymi partnerami. Środa Śląska to nowoczesny zakład, oferujący dogodne warunki zatrudnienia. Wspieramy rozwój kariery i zapewniamy bezpieczne środowisko pracy.

Portfolio produktów zakładu w Środzie Śląskiej

Producenci pojazdów lekkich i komercyjnych oraz bezpośredni dostawcy na całym świecie polegają na rozwiązaniach NVH firmy Vibracoustic. Elementy, takie jak łożyska, tuleje, amortyzatory, izolatory i tłumiki redukują hałas i drgania powodowane przez układy napędowe i niekorzystne warunki drogowe. Dzięki temu kierowcy i pasażerowie mogą cieszyć się komfortem jazdy.

W Środzie Śląskiej firma Vibracoustic produkuje konwencjonalne i hydrauliczne elementy podwozi dla swoich międzynarodowych klientów z branży samochodowej. Wraz z rozbudową zakładu w Środzie Śląskiej wzmocniono specjalistyczną ekspercką wiedzę Vibracoustic w zakresie mikrokomórkowego poliuretanu (MCU). MCU jest innowacyjnym materiałem stosowanym w komponentach, który może być kompresowany i efektywnie stosowany w bardzo małych przestrzeniach montażowych. W Środzie Śląskiej powstał dział prototypów wraz z laboratorium testowym, co znacznie skraca proces rozwoju i wdrożenia zamówień klientów.

Obecnie Vibracoustic zatrudnia w Środzie Śląskiej 750 osób.

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA