POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nietrzeźwy wjechał do przydrożnego rowu. Nie miał prawa jazdy

Nietrzeźwy wjechał do przydrożnego rowu. Został zatrzymany przez policjantów fot.: emka

Policjanci patrolując teren gminy Środa Śląska zauważyli na drodze pomiędzy miejscowościami w przydrożnym rowie pojazd marki Audi.

26-letni mężczyzna, obcokrajowiec, próbował wytłumaczyć policjantom, dlaczego zjechał samochodem z drogi i zatrzymał się w rowie. - Miał z tym trudności, lecz nie tylko dlatego, że posługiwał się obcym językiem, ale również dlatego, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. - Policjanci ustalili, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Podczas czynności okazało się, że 26-latek nie tylko jest nietrzeźwy, ale też nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - dodaje policjantka.

Policjanci zastosowali wobec 26-latka tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w kwocie 2000 złotych na poczet przyszłych kar. Ponadto na mężczyznę została nałożona grzywna w postaci mandatów karnych w związku z brakiem uprawnień do kierowania pojazdami oraz spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym.

mpr

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA