POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wiemy, w których miejscowościach na terenie powiatu powstaną siłownie zewnętrzne

zdjęcie ilustracyjne fot.: MSiT

Gminy Malczyce, Miękinia i Udanin otrzymają dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na utworzenie Otwartych Stref Aktywności na swoim terenie.

Wszystkie wnioski, które spełniły kryteria i wymogi formalno-prawne zostały zaopiniowane pozytywnie. Tym samym gmina Malczyce może liczyć na wsparcie na poziomie 25 tys. zł, Udanin 49,6 tys., natomiast wartość dofinansowania dla gminy Miękinia wyniesie 100 tys. zł. Wszystkie kwoty wynoszą niemal 50 proc. planowanej wartości zadania. 

Otrzymane pieniądze pozwolą na wybudowanie łącznie siedmiu Otwartych Stref Aktywności (OSA), a dokładniej siedmiu siłowni zewnętrznych ze strefą relaksu. W gminie Miękinia planuje się ich utworzenie w Miękini, Żurawińcu, Krępicach i Białkowie, w gminie Udanin w dwóch miejscowościach - Jarosławiu i Pichorowicach, natomiast w Malczycach strefa powstanie przy ul. 1 Maja.

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z urządzeń zewnętrznych typu: motyl integracyjny, wioślarz, odwodziciel, wahadło, stół do tenisa stołowego, stół do gry w szachy - informują pracownicy urzędu gminy w Malczycach.

Czym są Otwarte Strefy Aktywności?

To ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą urządzenia siłowni zewnętrznej oraz strefa relaksu i gier. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych. 

W ramach projektu w całej Polsce zostanie dofinansowanych 1420 obiektów. W 2019 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 50 mln zł.

emka

28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wiemy, w których miejscowościach na terenie powiatu powstaną siłownie zewnętrzne

    2019-05-23 14:00:56

    gość: ~ekstra

    gratulacja a jak zwykle Miękinia super gratulacje

  • 2019-05-23 14:04:31

    gość: ~Udanin

    @~ekstra
    Udanin idzie jak burza.

  • 2019-05-23 14:47:52

    gość: ~Dert

    Gratulacje dla wszystkich włodaży gmin którym udało się pozyskać dotacje. Gratulacje dla Wójta gminy Udanin kolejny raz Wójt pokazuje że jak się chce to wszystko można załatwić brawo.

  • 2019-05-23 14:52:59

    gość: ~średzianin

    Ja pragnę pogratulować panu burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu
    za to że NIE złożył wniosku i modernizuje płace zabaw z naszych pieniędzy najczęściej późną jesienią lub zimą. Jakość Sredzkich placów zabaw pozostawiam bez komentarza.

  • 2019-05-23 15:07:05

    gość: ~Średzki obserwator

    @~średzianin
    Gdybyś interesował się przydzielaniem dotacji to wiedziałbyś, że Środa Śląska jest gminą miejsko-wiejską a pozostałe gminy w powiecie to gminy wiejskie i to dla nich dedykowane było wsparcie z ministerstwa sportu. Jednak masz racje, że place zabaw na terenie gm. Środa Śląska chociaż są już w coraz lepszym stanie ciągle potrzebują inwestycji.

  • 2019-05-23 16:15:29

    gość: ~hmmm

    @~Średzki obserwator
    Skąd bierzesz takie brednie? Czemu w takim razie dotacje otrzymały Bolesławiec, Chojnów, Gryfów Śląski, Jawor, Kąty Wrocławskie, itd.?

  • 2019-05-23 23:33:59

    gość: ~Obserwator

    @~Średzki obserwator
    Zgodnie z regulaminem przyznawania dotacji zamieszczonym na stronie Ministerstwa Sportu o dotacje mogły ubiegać się również gminy miejsko-wiejskiej.

  • 2019-05-23 15:37:22

    gość: ~Udanin

    Wkoncu odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku... Panie wojcie czym ty jeszcze nas zaskoczysz?bo w niecały rok już tyle zrobiłeś.. Zaraz znajdzie się hejt że kontynujesz projekt i wizje byłej pani wójt...

  • 2019-05-23 22:37:59

    gość: ~to ja

    @~Udanin-- 21.05 minęło równo pół roku.

  • 2019-05-24 08:25:16

    gość: ~I niema

    @~to ja
    Ci zarzucić nowemu Wojtowi bezczynności... Odrazu wziol się za poprawę naszej gminy... Nie potrzebował 2 lat wdrażania się w struktury gminy tak jak miało miejce w przypadku pani Olkiewicz.

  • 2019-05-24 13:46:11

    gość: ~Malczycki

    A tymczasem w Malczycach tylko Malczyce. Jakby innych wiosek nie było. Wstyd panie wójcie. Wstyd. No chyba że nadgarstki bolały, żeby napisać więcej wniosków???

  • 2019-05-27 18:55:25

    gość: ~BARABASZ

    @~Udanin
    Dotacja ministerstwa sportu i turystyki. W prostych słowach za nasze pieniądze i tylko wybrańcy .

  • 2019-05-27 23:17:21

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    W prostych słowach. Pala... zawsze krytycznie nastawiony...

  • 2019-05-28 09:55:38

    gość: ~Jest

    @~BARABASZ
    I on nasz ukochany barabASz. Panie Andrzeju ale jak 5o było robione zakadencji Pana przyjaciółki pani olkiewicz to Panu to jakoś nieprzeszkadzalo wręcz przeciwnie cieszył się Pan jak dziecko z piaskownicy że w ujezdzie powstaje OSA.chyba że pan chce teraz druga

  • 2019-05-28 11:05:12

    gość: ~BARABASZ

    @~Jest
    Jak już ktoś kiedyś napisał do pięt mu nie dorastam. Ale dla ciebie mogę być panem AS. Gdzie jest napisane że mi to przeszkadza? Wqrwia mnie WojcieCHUJak wielkie jest twoja samozachwycenie.
    "Czym jeszcze nas zaskoczysz" daruj sobie takie wpisy.

  • 2019-05-28 11:16:00

    gość: ~Ty

    @~BARABASZ
    Nawet niewiesz co dodajesz zazucicles że za nasze pieniądze i tylko wybrany.

  • 2019-05-28 11:28:05

    gość: ~BARABASZ

    @~Ty
    Czytanie ze zrozumieniem sprawia ci ból?

  • 2019-05-28 11:32:14

    gość: ~Ty

    @~BARABASZ
    Tak jak i tobie... Niebede znizac się do twojego poziomu panie barabASzu Pan zawsze, sial krytykę i będzie dalej... Ma Pan problem i nikt już Panu w tym niepomoze. Pozdrawiam miłego dnia

  • 2019-05-28 22:52:31

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    Uważaj bo Ci żyłka pęknie i się posrasz...

  • 2019-05-28 22:51:01

    gość: ~fakt

    Do BARBARA - PiS wygrywa w gminie Udanin wybory notując 64,75% z wszystkich głosów. Nokaut! Czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania??? BARABARA i OSRANA... A my dobrze wiemy że jesteś z Jarosławia M.M więc nie udawaj BARABARA

  • 2019-05-29 06:53:15

    gość: ~BARABASZ

    @~fakt
    pis to nowotwór gdy zaczyna niszczyć robi to powoli i bezboleśnie ale kiedy zaczniesz go odczuwać będzie już za późno.
    Jesteśmy tego przykładem, gmina powiat A na jesień województwo.

  • 2019-05-29 08:45:29

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    Zawsze możesz się wyprowadzić na Kamczatkę komuszku jeden

  • 2019-05-29 10:29:46

    gość: ~BARABASZ

    @~fakt
    WojcieCHUJaki ty elokwentny jesteś. Po plecach ludzi takich jak ty, to Mój Dziadek na konia wsiadał. Tylko niewyskakuj mi tu z poziomem bo żeby osiągnąć twój to trzeba dokonać odwiertu.
    A tekst "my dobrze wiemy że jesteś z ...!
    AS MM UB CBA codziennie coś nowego .zabawny też potrafisz być.

  • 2019-05-29 17:06:56

    gość: ~Hahah

    @~BARABASZ to nie ten co wszystkim robił loda i dupy nastawial...za kadencji pani olkiewicz widać bardzo teraz za tym tęskni i chłopi a niewie co ze sobą ma począć

  • 2019-05-29 18:29:30

    gość: ~BARABASZ

    @~Hahah
    Odwiert to mało żeby złapać twój poziom.
    Ten,tamten, stąd, albo stamtąd. Za GŁUPI jesteś ,i tyle w temacie.

  • 2019-05-30 00:42:34

    gość: ~fakt

    @~BARABASZ
    Jaki szlachcic zaściankowy... Dobrze, że teraz nie ma takich komuszków za dużo, a następcy są tak tępi, że wszystkie komentarze przypisują ,,WojcieCHU". Nie możecie sobie poradzić z faktem,że was rozegrał jak małe dzieci... Dla was nikt się nie liczył tylko wasza du...

  • 2019-05-30 10:27:10

    gość: ~BARABASZ

    @~fakt
    Myślał myślał i się zesrał.

  • 2019-05-30 14:11:51

    gość: ~fakt

    ostatnio dodany post

    @~BARABASz
    Obsrany to jesteś ty barabaszu...