POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Rachowie powstało Koło Gospodyń Wiejskich. Pierwsze w gminie Malczyce

Członkinie KGW Rachów fot.: KGW Rachów

Do tej pory w gminie Malczyce nie funkcjonowało żadne Koło Gospodyń Wiejskich. Sytuacja niedawno uległa jednak zmianie.

6 kwietnia - za zebraniu założycielskim - utworzono Koło Gospody Wiejskich w Rachowie.  - Jesteśmy pierwszym kołem na terenie gminie Malczyce! - poinformowała nas rozentuzjazmowana Justyna Tokarz, sołtys Rachowa. 

- Pełnoprawnie działającym KGW jesteśmy od 19 kwietnia tego roku, z chwilą nadania NIP - informuje przewodnicząca KGW Danuta Pasiut. Jej zastępcą została Justyna Tokarz. KGW Rachów liczy 19 członkiń. Panie chcą się rozwijać i wspólnie działać na rzecz lokalnej społeczności.

- Wspólnie staramy się tak zaplanować działania KGW aby efektywnie wykorzystać zasoby ludzkie oraz pozyskiwane środki z różnych źródeł. Chcemy rozwijać i rozpowszechniać dobre praktyki współżycia społecznego, tak, by służyć wszystkim mieszkańcom wsi i nie tylko. Mamy nadzieję że nasze plany statutowe będą w pełni zrealizowane i dotrą do szerszego grona odbiorców i przyczynimy się do szerzenia wśród lokalnej społeczności tożsamości kulturowej i ludowych tradycji - dodaje Danuta Pasiut.

Panie - już jako KGW Rachów - wezmą w sobotę udział w konkursie kulinarnym organizowanym przez Powiat Średzki. Zawalczą tym samym o nagrodę główną: 1000 zł. Życzymy powodzenia!

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA