POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Kilka ważnych informacji z Sesji Rady Gminy nr VII/2019

Piotr Frankowski fot.: emka

Majowa sesja rady gminy Malczyce.

Drodzy Państwo! Miło jest mi poinformować, że Radni Gminy Malczyce przyjęli na sesji uchwały w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Malczyce. Dzięki temu mieszkańcy Ruska, Wilczkowa i Mazurowic zostali objęci nowym MPZP. Cieszę się bardzo, że prace nad MPZP całej gminy zostały prawie zakończone i Radni przyjmują po kolei stosowne uchwały. Jednocześnie patrząc w przyszłość postanowiłem już teraz rozpocząć pracę nad nowym planem, dostosowanym do obecnej sytuacji i potrzeb naszej małej ojczyzny.

Inną, ważną kwestią było procedowanie uchwały o sprawozdaniu finansowym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malczycach, którą ostatecznie przeniesiono na miesiąc czerwiec. Dodatkowo rozpatrywana była skarga Radnej Leokadii Gancarz na kierownika SPZOZ. Decyzją Rady Gminy Malczyce skarga została uznana za bezzasadną. Kierownik SPZOZ Mateusz Olkowski przekazał Wójtowi Gminy Malczyce Piotrowi Frankowskiemu zawiadomienie, które wpłynęło 20 maja 2019 do SPZOZ Malczyce, dotyczące przesłania przez prokuraturę rejonową w Środzie Śląskiej do Sądu Rejonowego wniosku aktu oskarżenia przeciwko byłej kierowniczce naszej przychodni. Oprócz tego, poinformował Przewodniczącego Społecznej Rady SPZOZ o kontroli NFZ, dotyczącej lat 2016-2017, wynikającej z ustaleń śledztwa prokuratury, która może nieść za sobą konsekwencje finansowe. Jestem bardzo zasmucony i zaniepokojony ciągłymi atakami niektórych Radnych i negowaniem prawidłowości funkcjonowania naszej przychodni. Składanie skarg, które można rozwiązać w zwykłej rozmowie oraz negowanie wydatków na wynagrodzenia personelu medycznego nie prowadzi do niczego dobrego. Dlaczego Radni nie byli aktywni kiedy naprawdę źle się działo w malczyckiej przychodni? Wręcz bronili, i do tej pory bronią, byłe kierownictwo przychodni, którego konsekwencje działalności będziemy ponosić jeszcze przez wiele lat. Powyższe poczynania mocno nadwyrężyły wiarygodność SPZOZ Malczyce w oczach NFZ, jak i również mogą finansowo zagrozić istnieniu placówki. Ja oceniam pozytywnie te zmiany i sposób funkcjonowania obecnego SPZOZ Malczyce, dziękując jednocześnie całemu personelowi oraz kierownictwu za profesjonalną i oddaną pacjentom pracę.

Wójt Gminy Malczyce
Piotr Frankowski

mpr

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kilka ważnych informacji z Sesji Rady Gminy nr VII/2019

  2019-06-03 08:33:14

  gość: ~z Malczyc

  Panie wójcie, jak można nas tak okłaywać, nas mieszkańców. Na prawdę tak nisko nas pan ceni? Przecież dobrze pamiętamy, jak w tamtej kadencji chwalił pan kierowniczkę zoz, to opozycja zwołała sesję,bo uważała że zmiany są niedobre. To pan znalazł panią Lejczak i zatrudnił u siebie, a wyrzucając zasłużonych mieszkańców Malczyc z pracy. Była przecież nawet sesja zwołana w tym temacie. To opozycja ciągle patrzyła na ręce kierownictwu ZOZ i panu sie to bardzo nie podobało i pisał pan to samo, ze się czepiają, że nie chcą poprawy. Wychwalał pan pod niebiosa zmiany w zoz. I co się nagle stało? A dzisiaj znowu pan odwraca kota ogonem. Ale my już się na to nabrać nie damy. Oglądamy sesję i widzimy kto co mówi. A swoją drogą wzrost wynagrodzeń w ciągu roku o 300 tys w zoz pana nie zastanawia? Bo ja bym sie zaczął martwić. I to bardzo.

 • 2019-06-03 12:11:56

  gość: ~mieszkanka

  @~z Malczyc

  Zasłużonych mieszkańców :)))))) Ci ludzie się nie nadawali do leczenia ludzi :) Jak się kogoś zatrudnia, to ten ktoś nie ma na czole wypisanych swoich złych intencji.
  Opozycja patrzyła na ręce ??????!!!!!!!!!?????!!!!!!
  I nie wykryli oszustw?????
  To jak patrzyli????
  A skoro patrzyli już na te ręce i coś widzieli i w końcu wójt też zauważył, to w takim razie dlaczego tak ją bronili i nadal bronią?????!!!!!!!
  Czy z wami jest wszystko ok???????
  Kierownik MUK też Gancarzowej nie pasował od lat, psy na nim wieszała po całych Malczycach, kiedy został zwolniony tańczyła na krzyżówce tak się cieszyła, a na sesji głupa rżnie!
  Macie coś z głowami i tyle w temacie!

 • 2019-06-03 12:45:55

  gość: ~WF

  @~mieszkanka
  Pani tak nie krzyczy, bo przyjedzie brutalna średzka policja i panią zawiną, hahahaha...Kończy się wasz czas, kończy. A jak tam kontrola CBA na oczyszczalni? Już się skończyła? Bo to ciekawszy temat. A jak tam postępowanie w prokuraturze dotyczące zatrudnienia przez wójta super nowego kierownika ZOZ? Może tym prasa sie zajmie? Bo to są ciekawe tematy, a nie że jakaś radna pytania zadaje. Jest radną ma prawo zadawać, a wójt ma obowiązek odpowiedzieć i tyle w temacie.

 • 2019-06-03 15:16:55

  gość: ~życzliwy

  @~WF
  zwinac to powinni kolesia znanego z wszczynania bojek przy kazdej imprezie. widziałem jednego roku na dniach malczyc co robił a potem gadali ze go napadli hahaha. podniosl reke na kobiete i powinien za to beknac. slyszalem ze wojt znowu wrocil w jego laski. gdyby moja zone ktos tknal,to bym rozerwal!

 • 2019-06-03 17:25:15

  gość: ~Justyna

  @~z Malczyc
  Ale wy jesteście dziwni ?? Taka informacja jest tylko podana dla radnych jaki wzrost wynagrodzeń. To Pani Radna Kądziela albo Pani Radna Gancarz proszę się przedstawić bo tylko Wy macie problemy z tym? I proszę przeczytać artykuł ze zrozumieniem i Pani wyczyta dlaczego tak wzrosły wynagrodzenia? Albo proszę iść do swojej Pani polonistki Ona na pewno przeczyta ze zrozumieniem i Wam podpowie. Powodzenia

 • 2019-06-03 21:13:21

  gość: ~Justyn

  @~Justyna
  Justyna czy Agusia? Bo styl pisaniny to wypisz wymaluj Agusia. Ty kobieto masz obsesję na punkcie tych dwóch radnych. To już proponuję leczyć, bo cokolwiek napisać to tylko dwa nazwiska. A czy myślisz, że nie ma innych osób w Malczycach? Są! I widzimy i patrzymy i wiemy więcej niż ci się wydaje.

 • 2019-06-03 14:18:46

  gość: ~paulina

  Pani Radna to na emeryture zapraszamy !!! Daj ludzią żyć i pracować.

 • 2019-06-06 20:18:56

  gość: ~Piotr

  Pan Wójt ma znajomości na prokuraturze w Środzie stąd popychał ta sprawę jak mógł,dziwie się ze sa osoby które jeszcze mu wierzą,on jest przykładem kłamcy i manipulatora na skalę gminna tak jak jego więksi koledzy z PO na skalę kraju(Pan Tusk z okazji 30 lecia pierwszych cześciowo wolnych wyborów zabłysnął tekstem że niezyjący Lech Kaczynski pił wódkę z Kiszczakiem)-pozostawiam to bez komentarza.Widać jednak że palec boży nie rychliwy ale sprawiedliwy i zło naszego obecnego włodarza zaczyna się ujawniać-ciekawe czy ma tez znajomości w Policji???
  Ciekawe czy łatwo jest zasypiać człowiekowi,który WIE,że krzywdzi innych ludzi...hmm

 • 2019-06-07 13:40:10

  gość: ~Ewa

  @~Piotr
  Precz z PIS-EM
  Ta partia doprowadziła nas na dno w kategorii wizerunkowej. Szczyt hipokryzji, klamstwa, to podstawy bazowe tej partii. Od trzech lat nie oglądam Telewizji publicznej tzw. Telewizji PiS. Pragnę normalności , żeby można było oglądać bezstronna telewizję publiczną.

 • 2019-06-07 14:07:30

  gość: ~fk

  @~Ewa wynocha z tym politycznym spamem stąd! Tu sprawy gminne wałkujemy...

 • 2019-06-07 19:14:54

  gość: ~Ewa

  @~fk
  Mam prawo wypowiadania się !! Zajmij się swoim PIS-EM

 • 2019-06-07 20:40:30

  gość: ~fk

  @~Ewa PIS, to ja mam głęboko w pupie. Duża polityka powinna się trzymać z daleka od małych gmin.Ty masz możliwość wypowiedzi a ja mogę się wkurzyć na nią. To działa w dwie strony

 • 2019-06-09 02:01:48

  gość: ~Kasia

  @~fk
  Ale 500 plus bierzesz??

 • 2019-06-09 08:31:13

  gość: ~fk

  @~Kasia Nie.Ale nie chodzi o to. To tylko symboliczny, mocny zwrot, żeby ktoś nie myślał że jestem z partii...

 • 2019-06-09 23:12:53

  gość: ~Niedowiarek

  @~Ewa
  Prasa podała ,że PIS w ciągu 3 lat rządów spowodował 110 miliardów długu publicznego.Czy to prawda?

 • 2019-06-11 07:57:01

  gość: ~Jaś

  ostatnio dodany post

  @~Niedowiarek
  Dług publiczny przekroczył 1 bln złotych. Wzrost o ponad 2 proc.

REKLAMA