POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Charytatywna niedziela w Damianowie. Zbierali buty i piłki dla zawodników z Madagaskaru

Charytatywna niedziela fot.: Damianowo/FB

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

- W dniu drugiego czerwca oprócz ligowej kolejki, przeprowadziliśmy dwie akcje społeczne - informują przedstawiciele klubu Damianowo.

Pierwsza z nich to finał akcji Madagaskar. - Uzbieraliśmy pokaźną liczbę butów piłkarskich, getry, przekazaliśmy stroje piłkarskie oraz piłki (które otrzymaliśmy również od Pana Piotra Piwowarczyka z OZPN Legnica) dla drużyny z Afryki. Całość dostarczymy do fundacji w Szwajcarii ADES - Association pour le Développement de l'Energie Solaire, która przekaże to bezpośrednio do drużyny piłkarskiej w Madagaskarze - komentują członkowie klubu z Damianowa.

Podczas niedzielnego meczu zbierane były również pieniążki na rzecz Alana Wróblewskiego, chorego chłopca z gminy Udanin. Na tą okazję prezes Ulli Schaffter przygotował koszulki polo z herbem klubu oraz flagami Polski i Madagaskaru. - Dziękujemy za to firmie 3D Studio z Legnicy - wtrącają zawodnicy. Dochód że sprzedaży koszulek zasili konto fundacji. Od zarządu klubu Alan otrzymał dyplom oraz strój piłkarski z piłką i rękawicami. W trakcie zbiórki uzbierano niemalże 1900 zł.

- Bardzo ładny gest wykonał sędzia naszego meczu pan Woźny Łukasz, który przekazał całe wynagrodzenie na rzecz chorego chłopca - dodają przedstawiciele klubu. - Serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy zechcieli się włączyć w pomoc.

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA