POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Ćwiczenia strażaków: wypadki drogowe, pożar i wielu rannych

Ćwiczenia w Kostomłotach fot.: emka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

"Kostomłoty 2019", to kryptonim ćwiczeń taktyczno-bojowych z zakresu ratownictwa specjalistycznego, które zorganizowano 8 czerwca przy ulicy Średzkiej w Kostomłotach.

Na opuszczonym placu wytyczono skrzyżowanie dwóch dróg. W jego obrębie - według scenariusza - miało dojść do poważnego wypadku z udziałem sześciu aut. W każdym podróżowały po dwie-trzy osoby, w tym niemowlę. Jeden z pojazdów miał uderzyć w stojący nieopodal budynek. Zerwane kable energetyczne doprowadziły do pożaru obiektu. Tuż obok zawalił się inny budynek, pod gruzami znajdowali się ludzie. 

Akcja ratownicza trwała przeszło godzinę. Wezwano 18 zastępów straży pożarnej, w tym straż państwową ze Środy Śląskiej i ochotników z Wrocławia (OSP GRS Starówka), Kostomłotów, Osieka, Ujazdu Górnego, Udanina, Bukówka, Rakoszyc, Lutyni, Miekini, Malczyc i Ruska.  

- Celem ćwiczeń było sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego Powiatu Średzkiego  w zakresie alarmowania sił i środków KSRG, organizacji akcji ratowniczej z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego, technicznego, poszukiwawczo-ratowniczego, wysokościowego i medycznego na symulowanym skrzyżowaniu dróg lokalnych oraz w terenie zabudowanym - informuje Dariusz Domaradzki z Państwowej Straży Pożarnej.

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA