POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wstrzymano prace przy ścieżce rowerowej Kulin-Cesarzowice. Czy powstanie przed wakacjami?

Ścieżka rowerowa Cesarzowice-Ciechów fot.: emka

- Tak - mówi Grzegorz Pierzchalski, członek zarządu powiatu średzkiego. - Taką deklarację otrzymaliśmy od wykonawcy. Takie też są warunki naszej umowy - dodaje. 

Wartość budowanej ścieżki rowerowej na odcinku Kulin-Cesarzowice wynosi 469 tysięcy złotych, z czego 95 tysięcy dołoży gmina Środa Śląska. - Otrzymaliśmy też dofinansowanie z Krainy Łęgów Odrzańskich w kwocie 200 tysięcy złotych - informuje Krzysztof Szałankiewicz, starosta powiatu.

Przetarg na zadanie ogłoszono w polowie lutego. Wpłynęło pięć ofert, z czego najtańszą złożyła firma Budromax. W zapisach umowy podano, że realizacja inwestycji ma zakończyć się pod koniec czerwca tego roku. Czas mija, a na budowie nic się nie dzieje. 

- Budowa się rozpoczęła, ale po tym, jak firma wyszła w teren okazało się, że są minimalne nieścisłości geodezyjne w czterech miejscach. Projektant z geodetą temat już rozstrzygnęli. Okazało się także, że w niektórych miejscach jest większa ilość humusu niż pierwotnie zakładano. To także zostało wyjaśnione i uwzględnione w projekcie. Nie wpłynie to na zmianę ceny i - co ważne - na zmianę terminu realizacji inwestycji. W piątek mamy spotkanie z wykonawcą i projektantem w celu wyjaśnienia wszystkich nieścisłości. Firma już teraz deklaruje, że od przyszłego tygodnia prace zostaną wznowione - informuje Grzegorz Pierzchalski. - Wszystkie roboty ziemne są za nami. Teraz tylko zagęszczenie i wylanie asfaltu - dodaje. 

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA