POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Rozpoczyna się festiwal Kół Gospodyń Wiejskich

Festiwal w Mazurowicach. Trwają przygotowania do rozpoczęcia fot.: mpr

Na terenie gminy Malczyce, w Mazurowicach, rozpoczyna się dziś festiwal KGW. Swój udział zadeklarowały koła z kilku różnych powiatów.

W gminie, na terenie której działa jedno koło gospodyń, organizowany jest festiwal poświęcony tego typu organizacjom. - Gmina Malczyce, jako centralnie zlokalizowana gmina pomiędzy czterema powiatami: średzkim (do którego należy), legnickim, wołowskim i jaworskim, to idealne miejsce, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców ze wszystkich ościennych regionów, co daje nam szansę na organizację imprezy o zasięgu ponadregionalnym - informuje Grzegorz Jakubowski, koordynator Festiwalu KGW Mazurowice. 

Impreza rozpocznie się dziś o godzinie 16 przy ulicy Spółdzielczej 1a (obok Karczmy Słowianka). - Przewidujemy dwa parkingi: dla kierowców podróżujących od strony Legnicy - plac tuż za Karczmą, dla kierowców od strony Wrocławia teren za starą świetlica wiejską i boisko - komentuje Grzegorz Jakubowski.

Udział w festiwalu zadeklarowało około 10 kół z różnych powiatów. W programie wydarzenia przewidziano szereg atrakcji. Nie tylko koncerty zespołów ludowych, ale też warsztaty ceramiczne, stolarskie, z produkcji nalewek, czy pokazy rycerskie i ratownictwa medycznego. Dla dzieci przewidziano animacje oraz dmuchańce. - Staraliśmy się naszym programem zachęcić do udziału możliwie jak najszersze grono odbiorców, od dzieci po starsze pokolenie. Niewątpliwymi gwiazdami sobotniego wieczoru będą jednak zespołu Guzowianki oraz Percival Schuttenbach - informuje Jakubowski.

W organizację festiwalu zaangażowani są przede wszystkim Fundacja Pierwsza Litera i Karczma Słowianka, ale też Urząd Gminy w Malczycach, Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej i OSP Malczyce. - Wiele wskazuje na to, że impreza okaże się pełnym sukcesem. Nie wykluczamy zatem jej kontynuacji w kolejnych latach na jeszcze większą skalę - komentuje koordynator wydarzenia.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA