POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Umowa na budowę żłobka podpisana. Obiekt powstanie jeszcze w tym roku

Podpisanie umowy na budowę żłobka fot.: kostomloty.pl

Wójt gminy Kostomłoty, Janina Gawlik, podpisała dziś umowę z wykonawcą - firmą Turpis - na budowę żłobka w Kostomłotach.

Wartość inwestycji po przetargu wyniosła 3.886.613,21 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu MALUCH+  na przedmiotowe zadanie, to kwota 1.320.000,00. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 13 grudnia tego roku.

Obiekt powstanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej w Kostomłotach, w miejscu znajdującego się tam obecnie budynku gospodarczego.

Do tej pory znajdowały się tam działki nauczycielskie. Wypowiedzieliśmy umowy i posprzątaliśmy teren - informuje Janina Gawlik, wójt gminy Kostomłoty.

Żłobek podzielony będzie na cztery strefy funkcjonalne. Pierwszą strefę stanowić będą pomieszczenia biurowe administracyjno-socjalne dla pracowników żłobka. W drugiej przewidziano pomieszczenia techniczne tj. kotłownia, szatnia i wózkownia. Trzecią tworzą trzy sale dla dzieci w wieku 1-3 lat. Każda sala przeznaczona będzie dla 20 dzieci i posiadać będzie zaplecze sanitarne i sypialnię. W ostatniej - czwartej - strefie zlokalizowano zaplecze kuchenne. Poza tym teren żłobka zostanie ogrodzony. Powstanie tam również plac zabaw z huśtawkami i pisakownicą.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców, ale i przedsiębiorców. Zwalniamy pracujące matki z obowiązku opieki nad maluszkami, przejmujemy ją na siebie. Pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości 1,3 mln złotych. Jesteśmy zobligowani do ukończenia inwestycji jeszcze w tym roku, natomiast dzieci najpóźniej będziemy przyjmować pod koniec marca przyszłego roku. Oprócz tego staramy się o środki na dwuletnie prowadzenie żłobka. Mówimy o kwocie 3,5 mln na doposażenie i funkcjonowanie obiektu. Wszystko wskazuje zatem na to, że przez pierwsze dwa lata miesięczne czesne wynosić będzie symboliczną kwotę 100-200 złotych - dodaje Janina Gawlik. 

emka

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Umowa na budowę żłobka podpisana. Obiekt powstanie jeszcze w tym roku

  2019-06-14 17:34:10

  gość: ~Kinderrla

  Miekinia może pomarzyć tylko niestety. Imprezy ważniejsze...

 • 2019-06-15 07:07:14

  gość: ~Ciekawy

  Dom buduje się przeciętnie 2 lata, a taki obiekt w pół roku???? Cos chyba nie tak, wszystko później będzie pękać, co nagle to po diable.....

 • 2019-06-15 19:49:11

  gość: ~zzzz

  Trzeba wybrać normalnego wójta a będą takie inwestycje POZDRAWIAM MIEKINIE

 • 2019-06-18 08:23:38

  gość: ~darek

  super, Brawo Pani Wójt:))

 • 2019-06-19 11:24:38

  gość: ~taaa

  Wszystko fajnie ale pomyśleć Pani Janino o miejscowościach w gminie odciętych od świata!!!! Jest szansa na jakieś autobusy???!!!!!

 • 2019-06-20 21:50:27

  gość: ~Wyborca

  ostatnio dodany post

  Ten żłobek i za taaakie pieniądze to ostatnia rzecz jaka była potrzebna dla gminy mogło być o połowę taniej w szkole ale wójtowa jak kolejarz bierze wszystko co można a podobno skończyła jakiś kurs księgowości.

REKLAMA