POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W trakcie koncertu zbierali pieniądze dla poszkodowanych w trakcie burzy rodzin

Podtopione ulice Lusiny fot.: Gmina Udanin

W Udaninie zorganizowano koncert piosenki religijnej. W jego trakcie zbierane były pieniądze dla rodzin, które zostały poszkodowane w trakcie sobotniej burzy.

15 czerwca po godzinie 17. przez powiat średzki przeszła gwałtowna burza gradowa. Obfite opady deszczu spowodowały podtopienia w wielu miejscowościach, głównie na terenie gminy Udanin. Zalane zostały mieszkania, piwnice, ulice. Dziś odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. 

- Sytuacja na tę chwilę jest opanowana. Wykorzystamy środki z rezerwy budżetowej, również województwo przekaże pieniądze na pomoc poszkodowanym w trakcie burz. W trakcie koncertu piosenki religijnej będziemy zbierać pieniądze do puszek PCK, aby w ten sposób również mieszkańcy mogli wspomóc tych, których dotknęło nieszczęście. Zachęcam do udziału w koncercie - mówił jeszcze przed koncertem Wojciech Płaziuk, wójt gminy Udanin.

emka

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W trakcie koncertu zbierali pieniądze dla poszkodowanych w trakcie burzy rodzin

    2019-06-21 17:35:21

    gość: ~Krysia

    ostatnio dodany post

    Podziękujcie pani Teresie że macie gdzie robić takie koncerty gdyby nie ona to kościółek zniknął by z gminy Udanin albo się zawalił

REKLAMA