POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Zatrzymano trzech mężczyzn. Próbowali przerwać procesję Bożego Ciała

Interwencja policji i straży miejskiej fot.: emka

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn, którzy swoim zachowaniem zakłócili w czwartek - w Środzie Śląskiej - przebieg procesji Bożego Ciała.

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócenia przebiegu uroczystości Bożego Ciała. Policjanci na miejscu ustalili, że trzej mężczyźni poprzez swój system nagłaśniania zakłócili przebieg uroczystości religijnych odczytując fragmenty Biblii i nakłaniając jednocześnie do rozejścia się. Po wszystkim mężczyźni chcieli odjechać autem, ale zostali ujęci przez mieszkańców i przekazani funkcjonariuszom Straży Miejskiej - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji.

Sprawcami zdarzenia są mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 29, 38 i 42 lat. Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też mikrofon oraz nagłośnienie.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli zarzut. Odpowiedzą za złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonaniu aktu religijnego podczas procesji poprzez wykrzykiwanie za pośrednictwem mikrofonu fragmentów Biblii oraz nawoływanie ludzi do rozejścia się. Policjanci zastosowali wobec mężczyzn tymczasowe zajęcie mienia ruchomego na poczet przyszłych kar - dodaje Marta Stefanowska.

Ponadto policjanci nałożyli na 38-latka, który po zdarzeniu próbował odjechać samochodem, karę grzywny w postaci mandatu karnego za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyzna nie zważając bowiem na osoby uczestniczące w procesji w sposób nieostrożny wykonywał manewr cofania.

Przestępstwo złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. 

mpr

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA