POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Marcin Nowakowski nowym sekretarzem gminy Środa Śląska

Marcin Nowakowski fot.: emka

Do tej pory funkcję sekretarza, od kilkunastu lat, pełnił Andrzej Bielski.

Dotychczasowy sekretarz gminy zmienia miejsce pracy. Na tym samym stanowisku od lipca pracować będzie w urzędzie w Udaninie. W Środzie Śląskiej, mimo powstałej luki kadrowej, nie zorganizowano jednak konkursu na to stanowisko. Uzupełniono ją tzw. awansem wewnętrznym.

W trakcie czerwcowej sesji rady miejskiej burmistrz Adam Ruciński poinformował o powierzeniu funkcji sekretarza Marcinowi Nowakowskiemu, który do tej pory był kierownikiem wydziału organizacyjnego. Wcześniej przez kilka miesięcy pełnił obowiązki zastępcy burmistrza. Co ciekawe - informacja o tym nadal widnieje na stronie BIP urzędu

- Od lipca funkcję sekretarza pełnić będzie pan Marcin Nowakowski (...), który jest bardzo elastyczny i gotowy na podejmowanie różnorodnych wyzwań samorządowych, bo jest kierownikiem wydziału, był pełniącym obowiązki zastępcy burmistrza przez dwa okresy, ale też był jednym z dyrektorów w urzędzie marszałkowskim, był pan sekretarzem Kłodzka przez kilka dobrych lat, więc moja ocena pana potencjału jest na tyle wysoka, ze mogę panu z czystym sumieniem powierzyć tę funkcję, licząc na mocne zaangażowanie, na dużą dyspozycyjność, na utrzymanie dobrych standardów tam, gdzie są, ale też kierowanie i wyznaczanie wysokich standardów tam, gdzie nie są zadowalające. To kolejne ciężkie dla pana wyzwanie. Wierzę w pana, ale też pan musi wierzyć w siebie. (...) Jestem trudnym szefem, ale nawet z trudnym szefem można się porozumieć - mówił w trakcie sesji burmistrz. 

emka

37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Marcin Nowakowski nowym sekretarzem gminy Środa Śląska

    2019-06-27 14:44:31

    gość: ~Czy nikt chłopie

    nie mówił tobie że, dwa razy się nie wchodzi do tej samej rzeki.

  • 2019-06-28 12:33:03

    gość: ~Oj

    @~Czy nikt chłopie
    Jeden głupszy od drugiego.....

  • 2019-06-28 22:50:33

    gość: ~Maria

    @~Czy nikt chłopie
    Dlaczego na nowym chodniku na ul Cmentarnej w Środzie Śl parkują samochody.Na skutek tego piesi chodzą jezdnią.Strażnicy tego nie widzą a w Ratuszu nikt o tym nie pomyśli ! A co radny Sozanski.Przed wyborami chodził do wyborców a teraż ......

  • 2019-06-28 22:52:43

    gość: ~Marcin

    @~Maria
    Na rynku po chodnikach jeżdżą rowerzyści a piesi muszą ustąpić na jezdnię.Co na to straż miejska?

  • 2019-06-27 16:34:40

    gość: ~co najmniej dobry sekretarz

    W ocenie burmistrza pan Marcin Nowakowski wykonywał swoje obowiązki co najmniej dobrze, rzetelnie i sumiennie, ale obecne wyzwania w gminie Środa Śląska powodują, że konieczne jest jeszcze większe zaangażowanie merytoryczne i czasowe ze strony zastępcy burmistrza oraz jeszcze większe wsparcie burmistrza, w szczególności w zadaniach inwestycyjnych i w zarządzaniu menadżerskim w Urzędzie Miejskim. Niestety, pan Marcin Nowakowski ze względów osobistych i indywidualnych nie był w stanie podjąć jeszcze większych zadań i wyzwań, nie mógł jeszcze bardziej się zaangażować – mówi Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego

  • 2019-06-27 16:41:23

    gość: ~Lord of the Gminnnnn

    .....i wszystko już jasne ;)

  • 2019-06-27 17:23:33

    gość: ~jaco

    Normalnie jak patrzę na te ich sesje i kolesiostwo. to normalnie sredzkie muphet show. Pewnie Nowakowski jest lepszy niz byl Bielski. Rzadi i robi co chce nasz ukochany burmistrz.

  • 2019-06-27 22:03:27

    gość: ~Bezradny

    @~jaco gdzie w tym wszystkim są radni ? Kadrowa destrukcja urzędu zrobiona w białych rękawiczkach z elementami mobbingu i wszyscy happy. Ten wóz z jednym koniem i resztą osłów daleko nie zajedzie.

  • 2019-06-27 23:54:53

    gość: ~bzyk

    @~jaco
    Nie obrażaj mapetów, to jakiś kiepski sitcom z beznadziejnym reżyserem i głównym bohaterem w jednej osobie.

  • 2019-06-27 22:14:19

    gość: ~Mery

    Hehe... na jakim stołku zasiądzie jeszcze pan Nowakowski

  • 2019-06-27 22:41:38

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Mery
    Radni bezradni, oj Panowie i Panie, macie głos jakiś ? siedzicie jak cielaczki i słuchacie tego małego chorego na umyśle narcyza.

  • 2019-06-28 21:32:39

    gość: ~ola

    @~Mieszkaniec
    to że nie mają nic do powiedzenia to było widać podczas głosowania w sprawie festiwalu głoszącego hasła satanistyczne, odrzucając podpisaną przez 1800 mieszkańców petycję

  • 2019-06-29 00:11:52

    gość: ~Radny

    @~ola za to w czwartek w Powiecie Wasza petycja została uznana za zasadną. A festiwal i tak się odbędzie na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podległego Starostwie :) Jak można zgodzić się z petycją zakazującą organizację Festiwalu Uwolnić Muzykę jednocześnie zgadzając się na użyczenie bezpłatne terenu Ośrodka na organizację festiwalu?

  • 2019-06-29 15:13:10

    gość: ~Umi zumi

    Cytując klasyka :jestem za a nawet przeciw

  • 2019-06-30 17:06:59

    gość: ~lolo

    @~Mieszkaniec
    Największa pomyłka to radny Czyrniański

  • 2019-06-28 07:53:23

    gość: ~Średzki obserwator

    Do zadań radnych nie należny kreowanie polityki kadrowej Urzędu Miejskiego. Jest to kompetencja wójta/burmistrza/prezydenta miasta.

  • 2019-06-28 22:52:35

    gość: ~Xyz

    @~Średzki obserwator
    Skoro tak, to niech nie wprowadzają członków rodziny do urzędu i jednostek podległych.

  • 2019-06-29 00:00:52

    gość: ~Radny

    @~Xyz konkretnie napisz. Kto wprowadził członków rodziny do urzędu? lub jednostek podległych?

  • 2019-07-01 19:17:05

    gość: ~Ja

    @~Radny
    Jednego Pana ze Szczepanowa, który należy do partii burmistrza pracują dwie córki w gminie, żona ... sprawdź sam.

  • 2019-07-02 10:42:07

    gość: ~Ty

    @~Ja z tego co pamiętam, to ze Szczepanowa jest Radna... podaj kogo wprowadzili radni?

  • 2019-07-03 22:30:56

    gość: ~Szczepanów

    @~Ty
    Udesz w stół a nożyce same się odezwa

  • 2019-07-02 13:56:29

    gość: ~weryzr

    @~Ja
    o kogo chodzi konkretnue bo oskarżenia łatwo wysuwać w internecie..i popieram poniżej w Szczepanowie jest randa nie radny..

  • 2019-07-03 22:33:39

    gość: ~Szczepanów

    @~weryzr
    Uderz w stół a nożyce same się odezwą

  • 2019-06-28 21:29:43

    gość: ~zniesmaczony

    To co się dzieje w Urzędzie to jakaś farsa. Lista zwolnionych, tych którzy musieli odejść oraz tych którzy nie wytrzymali tego wyższego poziomu rozwoju jest coraz dłuższa. Środo dokąd zmierzasz?

  • 2019-06-28 21:54:11

    gość: ~Marcin

    @~zniesmaczony
    A najgorsze jest to, że ściągani są jacyś ludzie z daleka, którym niespecjalnie zależy na gminie, przykład pani zastępcy burmistrza. Niby jest a jej nie ma. Po co ta wymiana bardzo dobrych na słabych?

  • 2019-06-28 22:44:28

    gość: ~Jolka

    @~Marcin
    To nie wymiana, oni sami odchodzą, Adaś tworzy tylko iluzję wymiany.

  • 2019-06-29 00:10:03

    gość: ~Mirek

    Czytam to i nie wierzę wyborcy wybrali gościa który co chce to i tak zrobi , radnych ktorzy podnoszą lapki do gory czasami nie wiedzac nawet po co a teraz piszą jaki ten burmistrz jest fe. Dostal wasze glosy , wygral 2 gie wybory z rzędu i mozecie go cmoknac... trzeba bylo sie uczyć i być przebieglym.

  • 2019-06-29 08:41:07

    gość: ~tomek

    @~Jolka
    Odchodzą bo trzeba pracować.koniec leżenia.

  • 2019-06-29 17:18:04

    gość: ~Leszek

    @~tomek
    TUTAJ SIĘ mylisz bo odchodzą Ci co pracowali a zostają pozoranci W urzędzie pracuje jeden człowiek a swoją pracą zniechęca pozostałych, bo jest drobiazgowy, upierdliwy, najmądrzejszy, i nie słucha nikogo. Przy tym gada godzinami o wszystkim i o niczym byle by udowodnić całemu światu że jest wspaniały.

  • 2019-06-29 16:04:14

    gość: ~Oh

    @~Marcin
    To początek końca rucińskiego. Miarka się przebrała. Ten mobbing zostanie ukrócony. To tylko kwestia czasu.....

  • 2019-06-29 21:51:49

    gość: ~maria

    Dlaczego na nowym chodniku na ul Cmentarnej w Środzie Śl parkują samochody.Na skutek tego piesi chodzą jezdnią.Strażnicy tego nie widzą a w Ratuszu nikt o tym nie pomyśli ! A co radny Sozanski.Przed wyborami chodził do wyborców a teraż ......

  • 2019-06-30 15:22:59

    gość: ~Sąsiad

    @~maria
    Maria jak widzisz taki przypadek to zrób fotkę pojazdu i wyślij lub przekaż straży miejskiej bądź policji. Może właściciel pojazdu zatrzymując się na chodniku następnym razem wcześniej pomyśli. Chyba że chce regularnie płacić mandaty.

  • 2019-06-30 16:52:15

    gość: ~Andrzej

    @~Sąsiad
    To przechodnia mają wykonywać obowiązki strażników i radnych? A za co oni biorą pieniądze?????

  • 2019-06-30 16:54:38

    gość: ~Maria

    @~Andrzej
    Na ul cmentarnej powinien być znak zakazu zatrzymywania i parkowania.A taki mogą postawić tylko pracownicy Burmistrza,ale ci to o czym innym myślą.!

  • 2019-06-30 18:42:56

    gość: ~Magda

    ...a teraz radny Sozański z dietę radnego kupił nowy samochód i jeździ a nie chodzi, wszystkich ma w nosie a z was to śmieje ze daliście się nabrać na to że cokolwiek będzie robił. Na sesjach to nawet się nie odzywa. Taki to przedstawiciel społeczeństwa.

  • 2019-07-03 10:32:34

    gość: ~Krystyna

    Sekretarz to bardzo fajna fucha. Wydział organizacyjny ma kierownika i zajmuje się organizacją pracy urzędu. Kadrowa -sprawy pracownicze, a sekretarz raz w miesiącu pisze sprawozdanie z pracy urzędu. Ctrl C Ctrl V

  • 2019-07-04 17:19:11

    gość: ~ara

    ostatnio dodany post

    człowiek orkiestra , na wszystkim się zna , a to po prostu ,,lojalek'' burmistrza , ocenimy kadrową karuzelę w następnych wyborach ( wszyscy ,,uwolnieni'' to wyborcy z Gminy , nie Długołęki i Lubina tylko Środy Śląskiej )