POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina Malczyce uruchomi gminną komunikację zbiorową. Jest dofinansowanie na zakup autobusów

Takie busiki będą jeździć po gminnych drogach fot.: mpr

Gmina Malczyce otrzymała niemalże 3,5 mln dofinansowania na zakup 2 nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów hybrydowych oraz 1 autobusu elektrycznego.

Zakłada się, że gminna komunikacja zbiorowa, w ramach której będą realizowane również otwarte przewozy szkolne, ruszy w październiku 2020. - Komunikacja będzie obsługiwać wszystkie miejscowości w obrębie gminy Malczyce, co pozwoli na znaczną poprawę poziomu i jakości życia mieszkańców, a także zwiększy komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Niskoemisyjne autobusy hybrydowe pozwolą na obniżenie emisji gazów z indywidualnego transportu samochodowego oraz na promowanie i upowszechnianie ekologicznych rozwiązań w ramach zintegrowanego transportu zbiorowego - informują pracownicy urzędu.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 5 mln zlotych. 

- Takie dofinansowanie to kolejny sukces naszej gminy. Cieszę się, że możemy się przyczynić do poprawy jakości życia i bezpieczeństwa mieszańców wykorzystując ekologiczne rozwiązania. Realizacja tego projektu pozwoli na zwiększenie standardu świadczonych usług przewozowych, a także ułatwi przemieszczanie się po terenie całej gminy - dodaje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

emka

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Gmina Malczyce uruchomi gminną komunikację zbiorową. Jest dofinansowanie na zakup autobusów

    2019-07-01 10:14:11

    gość: ~Pieknie

    A Kostomloty w dziewietnastym wieku, nic nie jezdzi, wszyscy pouciekali, w wakacje ZERO AUTOBUSOW! Brawo Malczyce!

  • 2019-07-01 10:21:01

    gość: ~użytkownik

    A z czego będzie utrzymywane ta komunikacja ju z dzisiaj dziura w budżecie jakiej jeszcze w historii tej gminy nie było no i maja ruszyć PISOWE PKS-y ;-)

  • 2019-07-01 11:22:30

    gość: ~dobre

    3,5 mln za dwa autobusy... koszt autobusu to 600 do 800 tyś zł. To dofinansowanie to tak naprawdę kula u nogi. Gminy nawet nie składały wniosków bo koszty utrzymania tych autobusów są kosmiczne.

  • 2019-07-01 12:46:49

    gość: ~szlag

    co ile???tyle dwa autobusy???Tak się marnotrawi publiczne pieniądze!!! Skandal

  • 2019-07-02 08:13:55

    gość: ~Wnioski

    @~szlag Nie dwa a trzy sądząc po artykule wnioskuje, że będą 2 hybrydowe i jeden elektryczny.

  • 2019-07-01 12:54:07

    gość: ~Mce

    No to nowy prezes komunalki dostanie prezent na wejście. Normalnie nie wiadomo czy sie cieszyć czy płakać. Społka w ruinie, nie ma kto pracować, długi ogromne, a tu jeszcze trzeba będzie niedochodową komunikacją sie zająć. Ja na miejscu prezesa zaastanowiłbym się czy wójt to jeszcze kolega??? XD XD

  • 2019-07-01 17:30:44

    gość: ~MIESZKANIEC MALCZYC

    Ludzie wam nie dogodzisz nie ma autobusów źle będą za unijne pieniądze jeszcze gorzej. Czego wy od życia chcecie ? Inni wam zazdroszczą!!!

  • 2019-07-01 18:47:55

    gość: ~fK

    @~MIESZKANIEC MALCZYC "Całkowita wartość projektu wynosi prawie 5 mln zlotych" -cytat. Gmina dostała dofinansowanie 3,5 . Umiesz liczyć do 5??

  • 2019-07-01 19:31:07

    gość: ~heh

    @~MIESZKANIEC MALCZYC
    Za 1,5 mln możesz kupić dwa duże autobusy ( nie hybrydy), których koszt utrzymania jest dużo niższy a żywotność dłuższa... Czym tu się chwalić i co zazdrościć...

  • 2019-07-02 08:39:25

    gość: ~o to tu to tam

    Drodzy sąsiedzi.. Nie chodzi o to by to były autobusy za 300 tys. max chodzi o to żeby kosztowały 5 mln ale były EKOLOGICZNE. Tylko o to. Wójt wtedy będzie mógł się lansować i grzać w blasu ekologii, może przyjedzie TVP Wrocław. Wszystko to zabiegi PRowe.
    A ja tak zapytam, Panie Wójcie:
    -co z kanalizowaniem dalszej części gminy ( wiosek )
    -co z kanalizowaniem ul. Dworcowej
    -co dalej z fekaliami płynącymi ul Dworcową
    -co z zyskaniem inwestorów i zakładów geberujących miejsca pracy i podatki
    -co z dziurymi ulicami np. serem szwajcarskim na Traugutta

    Mógłbym tak wymieniać długo.. Wiem, że Pan to czyta.
    Włodarz to nie ktoś kto uważa,że fundusze jewropejskie to zbawienie.
    Nie są zbawieniem. Powinny być delikatnym dodatkiem, a nie drenować jak w przypadku budżetu gminy. Jak Pan będzie tak szastał kredytami to w końcu i na wypłatę dla Pana braknie.

  • 2019-07-02 10:53:21

    gość: ~Mis

    Jestem w 100% pewien że nie będzie autobusów tzn może autobusy gmina kupi ale nie będzie komunikacji. A jeżeli będzie to po 2 kursy dziennie a nie komfort i z 10 połączeń zapamiętajcie moje słowa

  • 2019-07-03 09:32:00

    gość: ~lola

    Marnotrastwo pieniedzy!!!

  • 2019-07-05 12:26:40

    gość: ~Się gminie powodzi

    zobaczymy jak szybko utonie finansowo.ECO fanaberie zanieczyszczają bardziej środowisko niż tradycyjne pojazdy .Dlaczego nie na gaz?!

  • 2019-07-08 14:34:42

    gość: ~felix

    @~Się gminie powodzi Bo za gaz można mniej kasy wyszarpać :)

  • 2019-07-13 15:18:46

    gość: ~Jadzia i Madzia

    ostatnio dodany post

    A my se zrobiły tatuaże i teraz opijamy. Po ch... nam autobus?