POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Na terenie siedmiu miejscowości wprowadzono zakaz podlewania ogródków

Na terenie gminy Miękinia wprowadzono zakaz podlewania trawników fot.: istock.com

Prezes Zakładu Uslug Komunalnych w Miękini wprowadził zakaz używania wody z wodociągów w gospodarstwach domowych i podmiotach gospodarczych do celów innych niż bytowe.

Wprowadzenie zarządzenia wynika z ograniczeń technologicznych ujęcia i przesyłu wody dostarczanej ze stacji w Mrozowie, spowodowanym nadmiernym poborem wody np. do podlewania ogrodów i trawników, terenów zielonych, czy napełniania basenów.

- Na terenie miejscowości: Mrozów, Wojnowice, Wilkostów, Czerna, Krępice, Kokorzyce i Żurawiniec - wprowadza się zakaz używania wody z wodociągów w gospodarstwach domowych i podmiotach gospodarczych do celów innych niż bytowe, a w szczególności do podlewania ogródków przydomowych i trawników, terenów zielonych, napełniania basenów, mycia samochodów w godzinach od 17:00 do 24:00 od dnia 27 czerwca 2019 roku do dnia 7 lipca 2019r - czytamy w komunikacie ZGK.

Kontrolą naruszeń zajmą się funkcjonariusze działającej od dziś straży gminnej. Każdy przypadek złamania zapisów zarządzenia uznany zostanie jako nielegalny pobór wody.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA