POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Czytelnik: proszę o informację jakie drogi będą w tym roku jeszcze remontowane?

Remont drogi fot.: emka

Skontaktował się z nami mieszkaniec gminy Miękinia - Michał. W wiadomości prosił o wykaz dróg przewidzianych do modernizacji oraz przybliżonych terminów realizacji.

- W większości przetargi na przebudowę dróg ogłaszane są na początku roku, wobec czego znaczna część dróg przewidzianych do przebudowy w 2019 roku jest już realizowana - informuje Justyna Hamkało z urzędu gminy w Miękini.

Dodaje także, że aktualnie prowadzona jest przebudowa ul. Pocztowej w Brzezince Średzkiej oraz dróg gminnych nr  104886D relacji Wilkostów - Brzezinka Średzka i nr 104889D relacji Białków – Wilkostów. Poza tym trwa remont ul. Pogodnej w Lutyni i Wróblowicach. Powstaje tam oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

- W najbliższym czasie rozpoczną się przebudowy ul. Szkolnej w Pisarzowicach w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie terenu gminnego w zakresie wykonania parkingu w miejscowości Pisarzowice”, ul. Osiedlowej w Kokorzycach w ramach zadania pn. „Kokorzyce – droga dojazdowa do gruntów rolnych” oraz sięgacza ul. Sportowej w Wilkszynie w ramach zadania pn. „Budowa świetlicy wiejskiej wraz z biblioteką w Wilkszynie” - dodaje Justyna Hamkało.

Oprócz tego trwają procedury odbiorowe przebudowy ul. Maszynowej i Piaskowej w Źródłach, ul. Fabrycznej w Błoniach oraz drogi wewnętrznej nr 541/28, 541/40 i 541/38 w Miękini. W tym roku także gmina planuje ogłosić przetarg na zagospodarowanie centrum Wilkszyna obejmujący przebudowę ulicy Wilkszyńskiej.  Przygotowuje się także do dalszych remontów. - W tym celu zlecono opracowanie dokumentacji budowy i przebudowy ulic: Zacisze w Brzezinie, Kalinowej i Szkolnej w Wilkszynie. Powstanie także projekt na budowę obwodnicy Krępic (nowa droga łącząca ul. Wrocławską z ul. Kwiatową w Krępicach) oraz przebudowę drogi gminnej relacji Miękinia-Klęka - dodaje urzędniczka. Podkreśla również, że wykonano dokumentację na przebudowę ul. Kościuszki w Lutyni w zakresie budowy chodbnika na długości 990 metrów.

emka

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA