POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Union of Concerned Scientists

W związku z wystąpieniem suszy na terenie gminy Kostomłoty Wójt Gminy Kostomłoty informuje, że można składać wnioski o szacowanie szkód. Pełna treść komunikatu poniżej:

W związku z wystąpieniem suszy rolniczej na terenie gminy Kostomłoty potwierdzonej przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach, Wójt Gminy Kostomłoty uprzejmie informuje, że można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. 

Na dzień 01 lipca 2019 r. w raportach ww. Systemu Monitoringu dla Gminy Kostomłoty wskazano wystąpienie suszy w uprawach zbóż jarych i ozimych, kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, rzepaku i rzepiku, truskawek, drzew i krzewów owocowych oraz roślin strączkowych. 

Wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych przyjmowane są do 12 lipca 2019 r. (piątek) w Sekretariacie Urzędu Gminy Kostomłoty ul. Ślężna 2. Wniosek należy złożyć wraz z załącznikami nr 1 lub 2. 

Szczegółowe informacje udziela: Marta Mozgała-Swacha są telefonicznie pod nr: 71 396 72 56.

Wniosek wraz z załącznikami dostępny na stronie:
www.kostomloty.pl

Gmina Kostomłoty

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy

  2019-07-04 19:21:12

  gość: ~Rolnik

  Z tego co przeczytałem na stronie instytutu który monitoruje duże na terenie gminy Kostomłoty susza występuje tylko na ok 60ha i tylko na gruntach bardzo słabych. Na pozostałych gruntach nie ma zagrożenia wystąpienia suszy.

 • 2019-07-06 22:31:06

  gość: ~też rolnik

  @~Rolnik
  A co zrobi wójt Udanina gdy IUNG Puławy na podstawie opinii którego na terenie Gminy potencjalnie zagrożonych suszą jest 0,1%zbóż ozimych, czy komisja orzeknie, wykorzystując znajomości PISowskiego wójta, że wyschła cała gmina i wszyscy rolnicy dostaną rekompensaty. A może redakcja zapyta wójta jakie wytyczne dostała komisja

 • 2019-07-06 22:39:37

  gość: ~też rolnik

  ostatnio dodany post

  @~też rolnik
  I jak wyniki pracy komisji na Udaninie będą porównywalne np. z Gminą Miękinia gdzie zagrożonych suszą jest 30% zbóż ozimych i ponad 35% jarych.

REKLAMA