POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Mimo braku dofinansowania plac zabaw zostanie doposażony

Zdjęcie ilustracyjne fot.: istock.com

Kilka dni temu informowaliśmy o przyznaniu trzem gminom wsparcia z budżetu województwa na doposażenie placów zabaw. 

Pieniądze mają trafić do Kostomłotów, Udanina i Malczyc. Wniosek złożyła także gmina Miękinia. Nie znalazła się jednak na liście samorządów, które otrzymają wsparcie. - W konkursie „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” jednym z istotnych kryteriów oceny jest dochód na mieszkańca. W tej kategorii nie uzyskujemy punktów, bo dochód na mieszkańca w gminie Miękinia jest dużo wyższy od średniej i najwyższy spośród wszystkich gmin powiatu średzkiego - tłumaczy Jan Marian Grzegorczyn wójt Gminy Miękinia.  

Jest to wprawdzie wskaźnik świadczący o naszym dynamicznym rozwoju, jednak przy ubieganiu się o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych stanowi dla nas często element znacznie obniżający punktację wniosku, stąd brak dofinansowania w konkursie "Odnowa Dolnośląskiej Wsi – dodaje wójt.

Mimo niepomyślnego rozstrzygnięcia w konkursie urzędnicy zapowiadają, że plan i tak zostanie zrealizowany. Tym samym w Mrozowie doposażony zostanie plac zabaw oraz siłownia. Utworzony zostanie także skwer. 

A co z placem zabaw w Krępicach?

Przy okazji artykułu dotyczącego doposażenia placów zabaw jedna z naszych Czytelniczek - Anna - zapytała o ten w Krępicach. - Obecny plac zabaw straszy wysoką trawą i chwastami oraz połamanymi deskami... Zagraża to bezpieczeństwu dzieci (...). Usunęli w tamtym roku połamane sprzęty, a w tym roku znów wymagają napraw te ostatki co zostały - napisała na naszym profilu na Facebooku.  

- Od wielu lat Gmina systematycznie modernizuje place zabaw w kolejnych miejscowościach, doposażając je w nowe urządzenia rekreacyjne. W Krępicach funkcjonują dwa place zabaw – przy ul. Leśnej i w centrum miejscowości. Oba place zabaw są dobrze wyposażone, a wszystkie zgłaszane usterki są na bieżąco usuwane. Tylko w ubiegłą sobotę 29 czerwca na placu zabaw w centrum miejscowości zamontowano m.in. huśtawkę wahadłową oraz zestaw „wieża”. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki obiekt ten zostanie dodatkowo wyposażony w urządzenia siłowni zewnętrznej, nowe drewniane ławki, stolik rekreacyjny do gry w szachy i chińczyka, tablicę edukacyjną dla dzieci wyposażoną w liczydło i labirynt - odpowiada Justyna Hamkało z urzędu w Miękini.

em

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mimo braku dofinansowania plac zabaw zostanie doposażony

  2019-07-05 15:05:28

  gość: ~Anna

  Warto przyjrzeć się jak wyglądają urządzenia zabawowe w Wilkszynie - to dopiero wizytówka tej Gminy!

 • 2019-07-08 10:55:00

  gość: ~wielbicielka czytania bzdur

  @~Anna
  Wilkszyn nie jest wizytówką gminy tylko mieszkańców tej miejscowości. Młodzież pije, dewastuje, mamusie jak święte krowy rzucają śmieci, a nawet zużyte pampersy. Gmina nie nadąża wywozić plastyku i śmieci. Proszę więc zacząć od siebie. Szybciej posprzątasz po sobie, niż napiszesz durny komentarz na tej stronie.

 • 2019-07-10 16:53:01

  gość: ~w punkt

  ostatnio dodany post

  @~wielbicielka czytania bzdur
  dokladnie tak dokladnie tak

REKLAMA


REKLAMA