POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Jest wykonawca na budowę czterech stref aktywności w gminie Miękinia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: MSiT

W Miękini, Krępicach, Białkowie i Żurawińcu powstaną siłownie zewnętrzne i strefy relaksu wyposażone w urzadzenia do gier edukacyjnych.

W przetargu na realizację inwestycji wzięła udział tylko jedna firma - Freekids. Zrealizuje ona zadanie za łączną kwotę około 245 tys. złotych. To mniej niż przewidziano w budżecie gminy na ten cel (272 tys.).

W ramach projektu w czterech miejscowościach gminy Miękinia powstaną strefy aktywności. - Inwestycja będzie realizowana w wariancie podstawowym przewidzianym przez ministerialny program OSA - informują urzędnicy. Gmina otrzymała wsparcie w wysokości 100 tys. złotych na realizację zadania.

W ramach projektu powstaną silownie zewnętrzne i strefy relaksu wyposażone w urządzenia do gier edukacyjnych (tablice edukacyjne oraz stoły do gry w szachy i chińczyka) oraz ławki i nasadzenia zieleni w formie drzew liściastych i krzewów (np. śliwa dziecięca, świerk serbski, klon czerwony). - Dodatkowo w każdej z projektowanych stref zostanie przygotowana nawierzchnia z trawy naturlanej, a w Krępisach i Żurawińcu wykonane zostanie ogrodzenie - czytamy w treści zamówienia. 

Wykonawca ma czas do końca sierpnia na zrealizowanie inwestycji.

Czym są Otwarte Strefy Aktywności?

To ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą urządzenia siłowni zewnętrznej oraz strefa relaksu i gier. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych. 

W ramach projektu w całej Polsce zostanie dofinansowanych 1420 obiektów. W 2019 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 50 mln zł.

 

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA