POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina Malczyce: Można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w wyniku suszy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Union of Concerned Scientists

W związku z suszą na terenie wielu gmin województwa dolnośląskiego, w tym gminy Malczyce, można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych.

Komunikat poniżej

W związku z wystąpieniem suszy rolniczej na terenie wielu gmin województwa dolnośląskiego, w tym gminy Malczyce, potwierdzonej przez System Monitoringu Suszy Rolniczej, Wójt Gminy Malczyce informuje, że można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy.

Raport SMSR w okresie od 1 maja do 30 czerwca zarejestrował stan zagrożenia wystąpienia suszy w kategorii gleby I w uprawach zbóż ozimych, zbóż jarych, kukurydzy na zimno, kukurydzy na kiszonkę, rzepaku i rzepiku, truskawek, roślin strączkowych i krzewów owocowych oraz kategorii gleby II w uprawach zbóż jarych, rzepaku i rzepiku oraz krzewów owocowych.

Producenci rolni mogą korzystać z różnych form pomocy, takich jak:

  • Kredyty preferencyjne na wznowienie produkcji,
  • Odroczenie terminu płatności składek w KRUS,
  • Ulgi w podatku rolnym,
  • Wsparcie oferowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych można składać w sekretariacie Urzędu Gminy Malczyce przy ul. Traugutta 15 do 12 lipca (piątek) do godziny 14.00. Wraz z wnioskiem należy złożyć załącznik 1 lub 2, wypełniony zgodnie z wnioskiem do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie płatności na rok 2019.

Wizje w terenie planowane są od dnia 15 lipca. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Urzędu Gminy w Malczycach: Paweł Harom oraz Andrzej Dybka, nr telefonu: 71 319 223 wew. 205.

Załączniki:

Oświadczenie nr 2 dla rolników posiadających pełna dokumentację. (plik w formacie *.pdf)

 

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA