POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Powstały dwa nowe place zabaw. Budowane są też Otwarte Strefy Aktywności

Powstały dwa nowe place zabaw fot.: Gmina Udanin

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na terenie gminy Udanin powstały dwa nowe place zabaw: w Jarosławiu i Lasku. Na placu zabaw w miejscowości Gościsław zamontowano dwa urządzenia siłowni zewnętrznej. 

W przypadku inwestycji w Jarosławiu i Lasku wykonawcą inwestycji była firma ARGON Klaudiusz Półtorak z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 121/86 w Przemyślu. Na ww. zadanie Gmina Udanin otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2019 roku w kwocie 29.069,00 zł. W miejscowości Lasek plac zabaw zyska ogrodzenie zrealizowane dzięki środkom z Funduszu Sołeckiego.

Na placu zabaw w miejscowości Gościsław zamontowano dwa urządzenia siłowni zewnętrznej. Urządzenie potrójne (surfer + biegacz + twister); urządzenie podwójne (jeździec + krzesło) oraz tablicę z regulaminem. Zadanie zostało zrealizowane dzięki środkom Funduszu Sołeckiego. Wartość zadania wyniosła 6.998,70 zł brutto. Wykonawcą była firma NOBA-EXIM, z siedzibą w Kawęczynie k/Torunia.

Wójt Wojciech Płaziuk oraz sekretarz Andrzej Bielski wraz z przedstawicielami poszczególnych sołectw odwiedzili nowo powstałe place zabaw oraz place budowy Otwartych Stref Aktywności w miejscowościach Jarosław i Pichorowice, które w niedługim czasie będą gotowe do użytku dla mieszkańców gminy.

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA