POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

"Dziecko na quadzie - bez kasku, bez rejestracji"

Fotografia została wykonana w Mazurowicach fot.: Marcin

Otrzymaliśmy zdjęcie zrobione w Mazurowicach przez Marcina. Widać na nim jadącego quadem chłopca. 

Dziecko jedzie na kładzie bez kasku i rejestracji. Wjeżdżałem w ulicę Kolejową w Mazurowicach: droga osiedlowa, odraniczenie prędkości 20 km. Dzieciak jechał kładem po ulicy od strony Malczyc i skręcił w Kolejową. Tam zaczął mnie wyprzedzać nie używając do tego sygnałów świetlnych, czyli kierunków. Kład nie posiadał rejestracji a kierowca kasku. Proszę o pokazanie tego zdjęcia w sieci jako przestroga dla innych rodziców jaka to bezmyślność. A potem są wypadki i płacz, że zginął. Pozdrawiam - czytamy w treści wiadomości.

Według przepisów w trakcie jazdy quadem należy mieć założony kask. Wyjątek stanowią czterokołowce fabrycznie wyposażone w zamknięte nadwozie i pasy bezpieczeństwa. Obowiązkowe są także: homologacja, tablica rejestracyjna i polisa OC. Co istotne, kierujący quadem musi posiadać stosowne uprawnienia - AM, B1 lub B (rodzaj wymaganego dokumentu zależy od masy pojazdu). Te może uzyskać po ukończeniu 14 lat.

emka

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • "Dziecko na quadzie - bez kasku, bez rejestracji"

    2019-07-22 13:26:45

    gość: ~Oriana

    Biedne dziecko ze ma tak nieodpowiedzialnych rodzicow. Chlopiec juz jest na tyle duzy ze przynajmniej powinien wiedziec ze bez kasku nie nalezy jezdzic niczym. Widac rodzice mu jeszcze Togo nie przekazali

  • 2019-07-22 14:09:41

    gość: ~Cioteczka

    Bezmyślność dorosłych poraża. Może policja powinna częściej zaglądać do całej gminy Malczyce.

  • 2019-07-22 18:32:18

    gość: ~Heńka

    @~Cioteczka
    Tak Policja powinna częściej odwiedzać nasza gminę a zwłaszcza Mazurowice bo po ulicy kolejowej jest dużo dzieci a tam nawet nie zwalniają na progach jeżdżą jak szaleni

  • 2019-07-22 14:10:00

    gość: ~Monika

    Hej wakacje, hej przygodo !!!
    Tylko gdzie są opiekunowie tego chłopca, nieodpowiedzialni ludzie
    Dziękuję autorowi za podanie informacji do publicznej wiadomości, mam nadzieję że to przestroga dla innych opiekunów jak i dzieci.

  • 2019-07-22 14:25:04

    gość: ~Mieszkaniec Gminy

    A to nie czasami Jacek z 3B ?

  • 2019-07-22 15:38:50

    gość: ~jgfghj

    @~Mieszkaniec Gminy
    To raczej Jack a nie Jacek bo po angielsku lewą stroną ulicy jedzie.

  • 2019-07-22 14:40:45

    gość: ~Dziadek z wyobrażnią

    Nieletni bez uprawnień i opiekuna, nie ma prawa poruszać się po drodze publicznej takim pojazdem ! Dzisiaj w Cesarzowicach mijałem 8-10 latka jadącego quadem Ok. w kasku ale, pasażer rówieśnik takiegoż nie posiadał. Ktoś tu bardzo zabiega o tragedię a, w pierwszej linii winnymi będą rodzice bez wyobrażni.

  • 2019-07-22 15:33:37

    gość: ~Klementyna

    Ciekawe gdzie byli rodzice w tym momencie? , a jak by się coś stało w tym czasie jaki lament by był oj oj nawet nie chcę myśleć o tym.

  • 2019-07-22 19:58:13

    gość: ~MO

    Milicja jednak bardziej powinna zająć się gminą Malczyce