POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Rolnicy z powiatu średzkiego wybrali swoich przedstawicieli

Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej po głosowaniu fot.: freepik.com

W niedzielę 28 lipca odbyły się wybory do rad powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Do obsadzenia było 287 mandatów, z czego 9 w powiecie średzkim.

W tym roku, ze względu na nowy sposób przeprowadzania wyborów, głosowania nie przeprowadzało się w okręgach, w których liczba mandatów była większa lub równa liczbie kandydatów. Dzięki tej zasadzie w gminach Kostomłoty i Udanin nie było potrzeby organizowania wyborów. Oba okręgi miały do obsadzenia po dwa stanowiska. Gminę Udanin w nowej kadencji reprezentować będą Krzysztof Plesowicz z Dziwigórza oraz Wojciech Hucał z Lusiny. W gminie Kostomłoty rolnicy mogli wybrać dwóch członków rady powiatowej izby rolniczej, jednak w terminie zgłosił się tylko jeden kandydat. W związku z tym jeden mandat przypadł Andrzejowi Krowickiemu z Piersna.

Więcej emocji było w pozostałych okręgach. W Miękini zarejestrowano trzech kandydatów, spośród których wybrano dwóch przedstawicieli. Największym zaufaniem rolnicy obdarzyli Czesława Kaczmarka z Pisarzowic. Drugi mandat uzyskał Paweł Barczewski z Miłoszyna. Trzeci był Adam Szachnowski z Miękini.

Również w Środzie Śląskiej trzech kandydatów walczyło o dwa miejsca w radzie. Wiadomo już, że mandaty otrzymają Jerzy Fink ze Świętego i Kazimierz Grabowiecki ze Szczepanowa. Najmniejszą ilość głosów w niedzielnym głosowaniu uzyskał natomiast Dariusz Maciejewski z Juszczyna.

Gmina Malczyce to jedyny w powiecie średzkim okręg jednomandatowy. Tutaj obeszło się bez zmian. W radzie ponownie zasiądzie Zbigniew Dudziński z Ruska, który zdobył większą liczbę głosów w stosunku do konkurentki, Jolanty Klimkiewicz z Malczyc.

Smuci z pewnością bardzo słaba frekwencja podczas wczorajszych wyborów. Pierwsze spotkanie robocze nowej rady planowane jest na przyszły tydzień – komentuje krótko Czesław Kaczmarek.

EMka.news

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rolnicy z powiatu średzkiego wybrali swoich przedstawicieli

  2019-07-29 17:36:11

  gość: ~Przedstawiciel

  Panowie reprezentanci rolników,
  Rozumiem że macie pomysły co zrobić z katastrofą w postaci suszy spowodowaną zmianami klimatycznymi.
  Rozumiem że wiecie co oznaczają śródpolne dzrzewa rosnące przy rowach i jak bardzo pozytywnie wpływają na stan wód.
  Zapewne wiecie jak zabiegać o natychmiastowe budowania choćby małych zbiorników i zapór na rowach aby zatrzymać resztki wody na Naszym terenie.
  Jestem też przekonany że wiecie jak ogromne znaczenie mają drzewa które regulują wilgotność i będziecie zabiegali o zakazy wycinki i nowe nasadzenia przy drogach polnych.
  Życzę Wam Wszystkim abyście nie byli Ostatnimi reprezentantami rolników i w realny i natychmiastowy sposób przyczynili się do ratowania Naszej i Waszej ziemi.

 • 2019-07-30 14:26:09

  gość: ~słąba fr

  słaba frekwencja dzieki bogu bo innaczej niektórzy nie byliby zadowoleni

 • 2019-07-29 22:24:09

  gość: ~obcy

  A spod jakiego znaku wypadła Jolanta K z Malczyc? Ma tyle Ha zo w doniczkach i szuka sobie kolejna posadę? Tragifarsa.

 • 2019-07-30 09:22:02

  gość: ~gen

  Po zrobieniu kariery w likwidacji szpitali w ŚŚ i doprowadzeniu placówek zdrowia do skrajnego działania w Brzegu i Wołowie, "pobudziła" kulturę w ŚŚ tańcami z wiankami na głowie, wyprostowała oświatę w Kostomłotach, w Malczycach jej zacne inicjatywy spłacało parę pokoleń wójtów, skąd w niej taki uniwersalizm i jak to się dzieje, ze znajduje poklask?. A z wykształcenia - weterynarz!!!

 • 2019-07-30 14:24:50

  gość: ~zenua

  @~gen to prawda zenada

 • 2019-07-30 14:41:22

  gość: ~Alek

  Biedny ten Dariusz Z Juszczyna nikt go nigdzie nie chce.

 • 2019-08-01 23:17:27

  gość: ~er

  @~Alek
  I Jolki też~!

 • 2019-08-05 12:11:13

  gość: ~haloo

  ostatnio dodany post

  Nie chcemy juz oglądac Joli K.

REKLAMA


REKLAMA