POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Rozpoczyna się budowa żłobka. Wkopano akt erekcyjny

Wkopano akt erekcyjny fot.: Gmina Kostomłoty

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 lipca w Kostomłotach podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę żłobka gminnego "Wesołe Skrzaty".

Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły podstawowej w Kostomłotach, w miejscu znajdującego się tam obecnie budynku gospodarczego. Zostanie podzielony na cztery strefy funkcjonalne. Pierwszą strefę stanowić będą pomieszczenia biurowe administracyjno-socjalne dla pracowników żłobka. W drugiej przewidziano pomieszczenia techniczne tj. kotłownia, szatnia i wózkownia. Trzecią tworzą trzy sale dla dzieci w wieku 1-3 lat. Każda sala przeznaczona będzie dla 20 dzieci i posiadać będzie zaplecze sanitarne i sypialnię. W ostatniej - czwartej - strefie zlokalizowano zaplecze kuchenne. Poza tym teren żłobka zostanie ogrodzony. Powstanie tam również plac zabaw z huśtawkami i pisakownicą.

Wartość inwestycji po przetargu wyniosła 3.886.613,21 zł. 

Pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu MALUCH+ w wysokości 1,3 mln złotych. Jesteśmy zobligowani do ukończenia inwestycji jeszcze w tym roku, natomiast dzieci najpóźniej będziemy przyjmować pod koniec marca przyszłego roku. Oprócz tego staramy się o środki na dwuletnie prowadzenie żłobka. Mówimy o kwocie 3,5 mln na doposażenie i funkcjonowanie obiektu. Wszystko wskazuje zatem na to, że przez pierwsze dwa lata miesięczne czesne wynosić będzie symboliczną kwotę 100-200 złotych - informuje wójt gminy Janina Gawlik.  

Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 13 grudnia tego roku.

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA