POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Julia Siepietowska w kadrze ekstraligowego AZS Wrocław

Julia Siepietowska w sezonie 2019/2020 będzie biegać po ekstraligowych boiskach fot.: mat. prasowe

AZS Wrocław, kobiecy klub piłkarski, zaczyna nowy sezon Ekstraligi 4 sierpnia. W kadrze zespołu znalazła się 17-letnia Julia Siepietowska pochodząca z Chwalimierza.

O sporym sukcesie Julii pisaliśmy już w 2017 roku, kiedy to po wymagających testach dostała się do wrocławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zamieniła średzkie Skarby na AZS Wrocław. Wtedy jako 15-latka swoją przygodę we wrocławskim klubie zaczęła w II-ligowej drugiej drużynie, w której znalazła sobie miejsce na środku pomocy, na pozycji nr 6. Kolejnym ważnym krokiem w karierze młodej piłkarki był debiut w pierwszej drużynie. Ogólnie w sezonie 2018/2019 Julia zanotowała 123 minuty w pięciu spotkaniach i zdobyła debiutanckiego gola przeciwko Olimpii Szczecin, po pięknym strzale lewą nogą z dwudziestu metrów.

Nadchodzący sezon będzie przełomowym, gdyż Julia Siepietowska najpierw przepracowała okres przygotowawczy z pierwszą drużyną, wyjechała z zespołem na tygodniowy obóz do Nowej Rudy, a we wtorek 30 lipca dowiedziała się od trenera Piotra Jagieły, że znalazła się w kadrze na nadchodzący sezon Ekstraligi, czyli najwyższym szczeblu rozgrywkowym polskiej piłki nożnej kobiet. Jak na tę wiadomość zareagowała zawodniczka i jakie cele stawia sobie przed nadchodzącym sezonem? – Jestem bardzo zadowolona. Moim celem będzie na stałe zagościć w pierwszej drużynie i z czasem przebić się do wyjściowej jedenastki – mówi Julia.

Pierwsza okazja, by w nadchodzącym sezonie pokazać swoje umiejętności na ekstraligowych boiskach już w najbliższą niedzielę 4 sierpnia o godzinie 12. AZS Wrocław podejmie w Bydgoszczy miejscowy KP. Na premierowe domowe starcie na stadionie przy ul. Mianowskiego kibice muszą poczekać do 18 sierpnia. Tego dnia o godzinie 12 zawodniczki wrocławskiego klubu podejmą AZS Uniwersytet Jagielloński.

Debiutancka bramka Julii Siepietowskiej w Ekstralidze kobiet (od 2:18)

EMka.news

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Julia Siepietowska w kadrze ekstraligowego AZS Wrocław

  2019-08-01 09:55:07

  gość: ~jacek

  brawo! takiej młodzieży nam trzeba

 • 2019-08-01 14:29:26

  gość: ~Eva

  ostatnio dodany post

  Brawo Julka!! Trzymamy kciuki i być może przyjedziemy popatrzeć. Pozdrowienia od Skarbów Polonia :)

REKLAMA


REKLAMA