POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Przed nami święto muzyki w Miękini

Festiwal Lata - 2018 fot.: EM

Festiwal Lata to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w powiecie średzkim. Pierwsze koncerty już w sobotę.

Wydarzenie organizowane jest od równo dziesięciu lat. Pierwszy festiwal, w trakcie którego gwiazdą był zespół Boys, odbywał się w deszczu i w błocie. - Nikt z nas wówczas nie przewidział, że takie tłumy przyjadą do Miękini. A potem było Was coraz więcej i więcej - informuje Małgorzata Sujecka, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini.

Na festiwalowej scenie wystąpili m.in. Perfect, Budka Suflera z Felicjanem Andrzejczakiem i Izabelą Trojanowską, Golec uOrkiestra, Kayah, Big Cyc, Kombii czy zespół IRA. - Mieliśmy nawet oświadczyny na scenie po koncercie Braci Cugowskich. Nie będę ukrywać, że dzień drugi festiwalu to pomysł Pana wójta, który zawsze ma wpływ na dobór zespołów i dlatego na naszej scenie wystąpiły już wszystkie liczące się gwiazdy Disco polo - dodaje Małgorzata Sujecka. - Tak duże przedsięwzięcie wymaga zaangażowania wszystkich, bez wyjątku. To, co widzicie Państwo na scenie, wygląda zupełnie inaczej od kulis. Tam mamy nerwówkę i harówkę. I to na długie godziny przed występami. Gwiazdy bywają kapryśne, a ich menedżerowie są jeszcze gorsi. Chociaż prawda jest taka, że im większa gwiazda tym mniej fochów i odwrotnie - podkreśla.

W najbliższy weekend przed publicznością wystąpią: Goya, Piersi, Grzegorz Hyży, Top Girls, Mario Bischin, Basta i C-bool. -  Proszę trzymać kciuki, żeby wszystko się udało i oczywiście zapraszam do wspólnej zabawy - kończy dyrektor.

emka

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA