POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Okradał zakłady produkcyjne. Został zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne fot.: emka

27-latek przez trzy miesiące - od maja do lipca - wjeżdżał na teren zakładów produkcyjnych, skąd zabierał odpady miedziane oraz palety.

Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. - Na podstawie podjętych przez średzkich funkcjonariuszy czynności jego pojazd został wytypowany jako ten, którym poruszała się osoba dokonująca kradzieży - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji. Jak dodaje, pojazd został zauważony na terenie jednej z miejscowości położonej w gminie Środa Śląska. 27-latek poryszał się bez włączonych świateł. Miał uszkodzoną lampę oraz pękniętą przednią szybę. 

Ponadto po zatrzymaniu okazało się, że  również stan ogumienia pojazdu pozostawia wiele do  życzenia. Policjanci ustalili, że mieszkaniec gm. Kąty Wrocławskie nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał, aktualnego badania technicznego. Brakowało również obowiązkowego wyposażenia w postaci gaśnicy oraz trójkąta - uzupełnia policjantka. Ostatecznie pojazd mężczyzny został zatrzymany, otrzymał on także karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych. To nie koniec. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli w jego aucie także skradzione wcześniej palety.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie 4 zarzuty kradzieży. Odpowie za trzy kradzieże miedzianych odpadów poprodukcyjnych, podczas których jego łupem padło mienie w ilości 800 kg o łącznej wartości 3400 zł oraz kradzież 40 sztuk nastawek paletowych o wartości 900 złotych - dodaje Marta Stefanowska.

 

emka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA