POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Na rynku dolnym w Środzie Śląskiej uczczono Dzień Wojska Polskiego [foto / wideo]

Obchody Święta Wojska Polskiego na rynku dolnym w Środzie Śląskiej fot.: EMka.news

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

15 sierpnia w centrum Środy Śląskiej odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Wojska Polskiego, ustanowionego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

Od godziny 17.30 mieszkańcy mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Atrakcja była nie lada gratką dla najmłodszych, którzy chętnie pozowali rodzicom do zdjęć w wojskowych hełmach i za kierownicą specjalistycznych pojazdów.

Zanim rozpoczęły się oficjalne uroczystości, w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła odbyła się msza w intencji ojczyzny. Tuż po niej Średzka Orkiestra Dęta poprowadziła przemarsz na rynek dolny, gdzie miała miejsce dalsza część programu. Tradycyjnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, po czym głos zabrali burmistrz Adam Ruciński oraz zaproszeni goście, wśród których był senator RP Jarosław Obremski oraz podpułkownik Sławomir

Ślusarz. Przy akompaniamencie werbli odczytano Apel Poległych, zakończony uroczystą salwą honorową, a pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich złożono wspólny, biało-czerwony wieniec.

Dla zgromadzonych tego dnia na średzkim rynku dolnym wystąpiła Średzka Orkiestra Dęta, która przygotowała program patriotyczny.

Fragment występu Średzkiej Orkiestry Dętej

EMka.news

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA