POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Średzka Polonia u progu nowego sezonu. Na co stać zespół Krzysztofa Tabaka?

Poprzedni sezon Polonia zakończyła na 9. miejscu. Jak będzie w sezonie 2019/2020? fot.: EMka.news

Dziś, 17 sierpnia o godzinie 17.00 Polonia Środa Śląska zaczyna kolejny sezon w klasie okręgowej. W zespole doszło do kilku przetasowań kadrowych. Czas na młodzież?

Poprzedni sezon podopieczni Krzysztofa Tabaka zajęli 9. miejsce, choć na dwa miesiące przed końcem rozgrywek mieli realne szanse na fotel lidera. Teraz z zespołem pożegnali się tacy doświadczeni zawodnicy jak Antosiewicz, Andrusiak czy Matyja, a do kadry na stałe zagościła szersza grupa młodzieży z zespołu juniorskiego. Przed pierwszym meczem, w którym Polonia zmierzy się na własnym stadionie z Energetykiem Siechnice, zadaliśmy trenerowi Tabakowi kilka krótkich pytań.

W poprzednim sezonie po 21 kolejkach byliście wiceliderem, by finalnie po 30 spotkaniach skończyć sezon w środku tabeli. Czego zabrakło w końcówce sezonu, by uplasować się choćby na podium?

Krzysztof Tabak: Aby walczyć o najwyższe cele nie można tracić punktów z drużynami z dołu tabeli. Potrafiliśmy wygrywać z drużynami z czołówki, jednak przytrafiały  nam się też słabsze  mecze z zespołami, które były pod nami w tabeli. Do końcowego sukcesu potrzebne jest również szczęście, w wielu spotkaniach nam go po prostu  brakowało.

Z klubem pożegnało się kilka ważnych postaci. Zawodnicy przychodzący to w większości wasza młodzież, wchodząca coraz śmielej do seniorskiej piłki. Czy uważa Pan, że wystarczy Wam jakości w nadchodzącym sezonie?

Tak to prawda. Odeszło od nas kilku czołowych zawodników. Jesteśmy na etapie budowania nowego zespołu, do którego dołączyło kilku młodych chłopaków. Czy ta drużyna będzie miała jakość ? Liga zweryfikuje. Na razie ciężko nad tym pracujemy. Nie zapominajmy, że w naszych szeregach zostało kilku doświadczonych zawodników. Mam nadzieję, że to doświadczenie z powiewem młodości pozwoli nam stworzyć zespół na miarę oczekiwań.

Rozmawialiście z zarządem o celach na najbliższy sezon? Wśród kibiców co roku można wyczuć parcie na awans, jak ta sytuacja wygląda z Waszej strony?

Cel mamy zawsze ten sam. Chcemy w każdym meczu grać o zwycięstwo. Chcemy, aby nasza postawa na boisku dawała wiele radości i satysfakcji wszystkim, którzy kibicują średzkiej Polonii.

Ruchy transferowe

Przyszli: Piotr Dragon (Ambrozja Bogdaszowice), Patryk Kowalski (Zjednoczeni Szczepanów), Bartosz Kozak, Damian Geisler, Kornel Lenartowicz, Karol Gagat, Szymon Woźniak, Krystian Rybak (zespół juniorów)

Odeszli: Zbigniew Antosiewicz (Rodło Granowice), Kamil Błach (Orzeł Prusice), Łukasz Staroń (wyjazd do Austrii), Bartłomiej Matyja (Odra Malczyce), Rafał Janczak (szuka klubu), Adam Andrusiak.

Kadra Polonii Środa Śląska 2019/2020

Bramkarze: Karol Janusz, Paweł Rus, Daniel Niedzielski

Obrońcy: Daniel Liberek, Robert Dutko, Filip Zając, Maciej Buksa, Paweł Koziarski, Piotr Dragon, Bartosz Kozak

Pomocnicy: Tomasz Zakrzewski, Kamil Liberek, Bartek Rybka, Maciej Wenderski, Karol Gagat, Kornel Lenartowicz, Patryk Kowalski, Damian Geisler, Przemysław Ignasiak, Szymon Woźniak

Napastnicy: Krzysztof Rożek, Mateusz Wójcik, Krystian Rybak

Trener: Krzysztof Tabak

EMka.news

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA