POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

„Zakręcona akcja”, czyli jak w prosty sposób pomóc w rehabilitacji 7-letniego Piotrusia z Konar

7-letni Piotruś wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia fot.: archiwum prywatne

Piotruś Senczyna mieszka z rodzicami w Konarach w gminie Udanin. Od urodzenia zmaga się z nieuleczalną chorobą, rdzeniowym zanikiem mięśni.

Dokładnie 17 grudnia ubiegłego roku setki rodzin oraz dzieci zmagających się z SMA odetchnęło z ulgą. To właśnie wtedy ogłoszono, że lek nusinersen, czyli popularna spinraza, zostanie objęty w Polsce pełną refundacją w całym spektrum rdzeniowego zaniku mięśni. Specyfik został umieszczony w wykazie leków refundowanych od 1 stycznia 2019 roku.

–  To spełnienie naszego marzenia od dnia diagnozy. Nasz synek Piotrek i wszyscy chorzy na SMA będą leczeni w Polsce! – mówiła nam w grudniu Natalia Senczyna, mama chłopca. Pierwszą dawkę leku Piotruś otrzymał w lipcu. Dziś jest po trzech takich zabiegach. „Zakręcona Akcja” ma na celu pomoc w sfinansowaniu kosztownej rehabilitacji oraz leczenia 7-latka. Na czym polega? – Zbieramy plastikowe nakrętki (PET) po napojach, wodzie, sokach, kawie, chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty, pasty do zębów...), środkach przemysłowych itp. Przyjmiemy każdą ilość i odbierzemy ją sami – mówi Natalia Senczyna.

A więc jak widzicie, pomaganie jest proste…

Kontakt do Pani Natalii – Tel. 781 630 309

EMka.news

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • „Zakręcona akcja”, czyli jak w prosty sposób pomóc w rehabilitacji 7-letniego Piotrusia z Konar

    2019-08-28 21:48:43

    gość: ~J E

    ostatnio dodany post

    Może warto zachęcić szkoły do zbiórki nakrętek dla Piotrka!!! Razem można zebrać więcej ... cel zostanie osiągnięty w mgnieniu oka.

REKLAMA