POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Świetlica w Wilkszynie: trwają roboty wykończeniowe

Budowa świetlicy w Wilkszynie fot.: Gmina Miękinia

Trwają roboty wykończeniowe w budynku świetlicy wiejskiej w Wilkszynie.

W ostatnim tygodniu zakończono m.in. wykonywanie 5 odwiertów do pompy ciepła, a wewnątrz trwają prace tynkarskie.

Przypomnijmy, że gmina Miękinia na inwestycję pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Gminie przyznano dotację w wysokości 500 tys. złotych na budowę świetlicy. Pozyskane środki to efekt wysiłków zespołu projektowego, w skład którego weszli pracownicy referatu promocji, inwestycji, sekretarz gminy oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini.  Inwestycja opiewa na kwotę ponad 1,350 mln złotych. Jeszcze w grudniu tego roku budynek ma być gotowy. 

Obiekt będzie parterowy i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie taras, utwardzony dojazd, miejsca postojowe. Głównym pomieszczeniem budynku będzie pomieszczenie przeznaczone na zabawy i gry dla dzieci, zebrania wiejskie i zajęcia typu szkolnego. Będzie także miejsce na bibliotekę.

Wilkszyn to jedna z największych miejscowości na terenie gminy. Dotychczasowa świetlica była zbyt mała dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

 

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA