POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wójt gminy Miękinia kandydatem Bezpartyjnych i Samorządowców do Sejmu

Jan Marian Grzegorczyn fot.: mpr

Komitet Roberta Raczyńskiego (prezydenta Lubina) i Cezarego Przybylskiego (marszałek) zarejestrował dziś listę kandydatów Bezpartyjnych i Samorządowców do Sejmu.

– Pragniemy poinformować, że KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy wystawi listę krajową we wszystkich 41 okręgach. Nasi przedstawiciele będą ubiegać się o mandaty posłów i kilkunastu senatorów - czytamy na stronie komitetu na Facebooku.

 Listę kandydatów do Sejmu w okręgu nr 3 otwiera Ewa Zdrojewska - była radna wojewódzka. Za nią, drugą pozycję, zajmuje Karol Przywara - dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą w UMDW. Z ostatniego miejsca (28 pozycja) z listy Bezpartyjnych o mandat poselski ubiegać się będzie obecny wójt gminy Miękinia - Jan Marian Grzegorczyn.

Przypominjmy, że dziś do północy jest czas na zarejestrowanie kandydatów na posłów i senatorów. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października w godzinach od 7. do 21.

emka

32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wójt gminy Miękinia kandydatem Bezpartyjnych i Samorządowców do Sejmu

    2019-09-03 21:12:50

    gość: ~the

    no w końcu poważny kandydat z terenu powiatu. Reszta to dziecinada.

  • 2019-09-03 23:39:27

    gość: ~jurekKILER

    dobry kandydat,najlepszy z tych których znam. ale był już taki jeden solidny wójt z kunic który jak wszedł do sejmu to był załamany i chciał tylko dotrwać do końca kadencji. niestety w tym systemie wybierania polegnie jak cała ta ekipa. tu wejdą tylko największe partie.
    senatorów wybieramy jednomandatowo, a posłów już nie..... ktoś kiedyś pokusił się pofantazjować jak by wyglądał sejm gdyby były JOWy. i wyglądało to na owe czasy bardzo ciekawie i obiecująco

  • 2019-09-04 08:27:19

    gość: ~super

    swietny gospodarz,na pewno bedzie dbał o nasza małą 0jczyznę

  • 2019-09-04 08:45:06

    gość: ~Brawo

    Ooo i to jest kandydat! Nareszcie ktoś właściwy

  • 2019-09-04 09:28:08

    gość: ~wyborca

    ... i tak ten komitet nie wejdzie do sejmu i tylko głosy stracicie. Może uzyskają 2%

  • 2019-09-04 11:41:29

    gość: ~ziomek

    @~wyborca
    Już lepiej głosujcie na Konfederacje, ręka Boska was broni krzyżyk stawiać na POPIS

  • 2019-09-04 23:50:58

    gość: ~Mikius

    Oddając głos na Mańka, oddajesz głos na partie która ma największe notowania . Czyli oddając głos na M oddajesz głos na PiS a tego by nikt nie chciał. No i kto będzie wójtem ? Oddając głos na Mańka pozbywasz się dobrego gospodarza.

  • 2019-09-04 23:53:22

    gość: ~o to się nie martw

    @~Mikius
    nie ma ludzi nie zastapionych

  • 2019-09-04 23:51:42

    gość: ~wreszcie

    Może w końcu nasz powiat będzie miał konkretnego posła. Tam na górze do tej pory nikt nie lobbowal na inwestycje średzkie. Widać jak rządzi gminna, warto głosować. Ma Pan mój głos!

  • 2019-09-05 13:32:58

    gość: ~marecki

    do sejmu max 50 posłów i z 30 senatorów, posłowie powinni być wybierani w drodze losowania, pewnie było by mniej idiotów a senatorów jak obecnie

  • 2019-09-05 18:32:18

    gość: ~jak żyć

    jak Burdzy dostanie więcej od Grzegorczyna głosów to nie ma ratunku dla naszego powiatu...ludzie tylko pokażą że idą postawić "X" na gwiazde średzka a on się będzie lansowal do emeryturki

  • 2019-09-06 11:30:07

    gość: ~DOjak żyć

    jezu mam nadzieje3 ze tak nie bedzie karierowiczom mowimy NIE

  • 2019-09-05 22:26:19

    gość: ~Też mam wujka w CBA

    Rozumiem że nie każdy musi znać się na polityce. Warto byłoby jednak przed oddaniem głosu w nadchodzących wyborach, zdawać sobie sprawę z zasad wyboru posłów i senatorów. Start pana wójta w wyborach parlamentarnych jest czystym zagraniem politycznym, jego rola jest jedynie lub aż taka żeby zdobyć jak najwięcej głosów na listę wyborczą bezpartyjnych samorządowców. O ile lista zyska procentowo sporo głosów to i tak wchodzą do sejmu osoby z początku tejże listy. Rachunek matematyczny nie pozostawia złudzeń i pan wójt nie ma szans zdobycia mandatu posła. ponieważ owszem w gminie Miękinia zagłosuję na niego dosyć dużo osób, ale w innych rejonach z tego okręgu tych głosów będzie bardzo mało. polecam zapoznać się z całą listą wyborczą i jeśli owszem popierają państwo dwóch lub trzech pierwszych kandydatów z listy to i owszem można za pomocą głosu oddanego na pana JMG wyrazić w ten sposób swoje poparcie. Choć osobiście uważam że nie jest to zbyt dobra i demokratyczna praktyka. Nie ujmując to oczywiście zasług i atutów pana wójta.

  • 2019-09-05 23:29:02

    gość: ~hehe

    @~Też mam wujka w CBA
    Chwalisz się, że znasz się na polityce czy się żalisz ?

  • 2019-09-06 09:03:38

    gość: ~Też mam wujka w CBA

    @~hehe Wiem na czym polega demokracja, polityką się brzydzę. Dokonuje świadomych wyborów nie pozwalam sobą manipulować. Żal cię ogarnął?

  • 2019-09-13 23:16:30

    gość: ~Jak

    On Pan, to jak dziad wygląda,

  • 2019-09-08 02:03:15

    gość: ~Ron

    Panie Marianie nie wstyd Panu? Jest Pan promotorem posła Jarosa, który kandyduje z POKO. Grał Pan na PiS, ale Babiarz okazał się nie trafioną inwestycją. Teraz Bezpartyjni Samorządowcy? Nie ma Pan żadnych zachamowań. Nie ma Pan żadnych idei. Jest Pan koninkturalistą i tylko koryto jest dla Pana ważne. Naiwni mieszkańcy myślą, że robi Pan to dla Miękini. A to tylko Pana prywatny interes. Wstyd tak się sprzedawać...

  • 2019-09-09 10:54:33

    gość: ~zenua

    @~Ron chyba cie poniosło nie masz dowodów na takie bzdury

  • 2019-09-13 23:22:24

    gość: ~On

    @~zurawiniec Góra. A manius to fakt odpad POKO.

  • 2019-09-08 06:38:04

    gość: ~mieszkaniec

    Pan wójt niech dalej pół uje Miękini bo ma wielkie szczęście że ma taką Wspaniałą gminę która ciągnie go za sobą.Do Sejmu z pisem się nadaje bo tylko knucie, układziki, i kolesiostwo. Zatrudnił kolegę majerowskiego w miekińskiej komunalce!! I to zrobił go jakimś prezesem przecież to buc bez wykształcenia i przeszłością kryminalną!!

  • 2019-09-09 10:55:13

    gość: ~hmm

    @~mieszkaniec a moze chłop ma wykształcenie a ty sie czepiasz

  • 2019-09-08 06:45:56

    gość: ~Gościu

    Majerowski, Gregorczyn, Wojewodka to są wybitne osobowości naszego powiatu. Arogancja, chamstwo że słoma z buciorów wyłazi, wieczne pieniactwo i brak wyrazistości. Pasują do współczesnej polskiej polityki reprezentowanej w parlamencie Europy przez wieśniactwo kaczorowych wyznawców

  • 2019-09-08 13:19:06

    gość: ~sprawiedliwość

    @~Gościu Majerowski, Grzegorczyn i Wojewódka, to może i warcholstwo, ale od PiSu to się odczep, bo nikt w tym kraju nie zrobił tyle dobrego, co PiS.

  • 2019-09-08 22:13:07

    gość: ~Maria

    @~sprawiedliwość
    To prawda,że PiS zmienił Polskę.! Może tylko coś by zrobił dla slużby zdrowia a szczególnie szpitala.

  • 2019-09-09 08:27:00

    gość: ~ojjjjj

    @~Gościu
    cos pachnie kontrkandydatem z tej wypowiedzi, Lordzik albo gwiazda 2 stołka w powiecie

  • 2019-09-09 09:57:27

    gość: ~Marian

    @~ojjjjj
    Piłsudski powiedział: "Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć, nie dając w zamian nic." Piłsudski nie wiedział, jak wielkim był wizjonerem.

  • 2019-09-09 19:02:56

    gość: ~Marian

    @~Marian
    Nasi samorządowcy nie pchają się do polityki bo są mądrzy! A to że ktoś ich wpisał na list jest bez znaczenia.

  • 2019-09-09 23:21:52

    gość: ~mieszkaniec

    @~Marian
    Oj jak pięknie powiedziane. Ten Piłsudski to był mądry. Bo nasi bezpartyjni samorządowcy to pożal się Boże i niby co ? Do polityki się nie pchają? Marian z którą nie był partią? Fakt że cwaniak bo nigdzie się nie zapisał tylko skacze jak komuś się nie powiedzie, a majerowski toż to dno

  • 2019-09-11 10:53:18

    gość: ~Wyborca

    @~Gościu
    Jak można tak bezczelnie pisać :"Majerowski, Gregorczyn, Wojewodka to są wybitne osobowości naszego powiatu. Arogancja, chamstwo że słoma z buciorów wyłazi, wieczne pieniactwo i brak wyrazistości " To zwykły hejt.

  • 2019-09-12 11:24:59

    gość: ~Danusia

    @~Wyborca
    Ja również uważeam, że obrażanie kogokolwiek i podawanie nazwiska tych osób to prostactwo i chamstwo, wydaje mi się , że każdy ma swoje poparcie i niech tak zostanie a jak znacie lepszych i innych kandydatów od nich to prosze bardzo niech próbują!! Żenada poprostu jak się czyta tyle krytyki i oczerniania kogokolwiek !

  • 2019-09-13 21:53:50

    gość: ~SzczęścBoże

    @~Wyborca
    Ten kto napisał ""Majerowski, Gregorczyn, Wojewodka to są wybitne osobowości naszego powiatu. Arogancja, chamstwo że słoma z buciorów wyłazi, wieczne pieniactwo i brak wyrazistości " powinien przeprosić i przyrzec poprawę.

  • 2019-09-16 09:56:57

    gość: ~Marcin

    ostatnio dodany post

    @~SzczęścBoże
    Autorowi można napisać ,że " Arogancja, chamstwo że słoma z buciorów wyłazi, wieczne pieniactwo i brak wyrazistości "